امروز یکشنبه، ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

تخلیه‌ و بارگیری ۱۰۹ میلیون تن کالا در بنادر تا پایان آذر ۱۴۰۰

میزان عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بنادر کشور تا پایان آذرماه ۱۴۰۰ معادل ۱۰۹ میلیون تن بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۵.۲ درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش فراسو، براساس اعلام سازمان بنادر و دریانوردی، ‌میزان عملیات تخلیه و بارگیری در بخش کانتینری، فله خشک، فله مایع، جنرال کارگو (کالاهای عمومی و متفرقه) و مواد نفتی در بنادر کشور طی ۹ ماهه سال ۱۴۰۰ معادل ۱۰۹.۰۹ میلیون تن بوده که در قیاس با میزان عملیات تخلیه و بارگیری ۹۴.۷۲ میلیون تنی در مدت مشابه سال ۱۳۹۹، حاکی از رشد ۱۵.۲ درصدی است.

‌میزان عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بنادر آبادان، اروندکنار، آستارا، امام خمینی(ره)، امیرآباد، انزلی، بوشهر، تیاب، جاسک، چابهار، چارک، چوئبده، خرمشهر، دیر، شهید باهنر، شهیدرجایی، شهید حقانی، فریدون کنار، قشم، گناوه، لنگه و نوشهر مدنظر قرار گرفته است.

عملیات تخلیه و بارگیری کالا تا پایان آذرماه سال جاری در بخش کانتینری ۱.۴۸ TEU و به وزن ۱۷.۱۹ میلیون تن، فله خشک ۳۵.۰۱ میلیون تن، فله مایع ۳.۰۵ میلیون تن، جنرال کارگو (کالاهای عمومی و متفرقه) ۱۵.۲۵ میلیون تن و مواد نفتی ۳۸.۵۹ میلیون تن بوده است.

میزان عملیات تخلیه و بارگیری کالا طی ۹ ماهه سال ۹۹ نیز در بخش کانتینری ۱.۳۸ TEU و به وزن ۱۵.۴۲ میلیون تن، در بخش فله خشک ۳۰.۰۶ میلیون تن، در بخش فله مایع ۲.۵۲ میلیون تن، در بخش جنرال کارگو ۱۳.۷۸ میلیون تن و در بخش مواد نفتی ۳۲.۹۴ میلیون تن بوده است که در مجموع عدد ۹۴.۷۲ میلیون تن را نشان می‌دهد.

میزان عملیات تخلیه و بارگیری در ۹ ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، در بخش کانتینری به واحد TUEرشد ۷ درصدی، در بخش کانتینری به وزن رشد ۱۱.۵ درصدی، در بخش فله خشک رشد ۱۶ درصدی، در بخش فله مایع رشد ۲۱ درصدی، در بخش جنرال کارگو (کالاهای عمومی و متفرقه) رشد ۱۰.۷ درصدی و در بخش مواد نفتی رشد ۱۷.۱ درصدی را تجربه کرده است.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/T7BRHj