امروز دوشنبه، ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

رییس کل بیمه مرکزی: صنعت مردمی بیمه برای تحقق شعار سال از تمام ظرفیت های موجود بهره خواهد برد

رییس کل بیمه مرکزی در پیام نوروزی خود با تأکید بر اینکه  صنعت مردمی بیمه برای تحقق شعار سال از تمام ظرفیت های موجود بهره خواهد برد، گفت: استحکام بنای اقتصاد و پایداری بنگاه های کسب و کار در گرو سیاست گذاری منسجم، عاقلانه و توسعه محور است.

به گزارش فراسو، متن کامل این پیام بدین شرح است:

صنعت بیمه به عنوان ضلع سوم توسعه ملی در کنار بانک و بازارهای پولی و مالی در دو بخش پوشش ریسک آحاد جامعه و آرامش بخشی به واحدهای تولیدی و خدماتی، نقش انکارناپذیری در سپهر اقتصادی کشور را ایفا می کند.

ایفای تعهدات مالی در چارچوب قوانین مدون و اسناد بالادستی از یک سو و پایبندی به ماموریت اجتماعی از سوی دیگر از صنعت بیمه تصویری چند بعدی ساخته که آن را از نهادهای مالی دیگر متفاوت کرده است. پیام روشن مقام معظم رهبری یعنی «جهش تولید با مشارکت مردم» در سال ۱۴۰۳ در حقیقت نقشه راه کارگزاران و متولیان امور نظام جمهوری اسلامی به خصوص در حوزه اقتصادی به شمار می آید و صنعت بیمه کشور نیز به عنوان یکی از مخاطبان اصلی، تمامی ظرفیت های خود را برای تحقق آن به میدان می آورد.

صاحبنظران پیش از این بارها بر این نکته تاکید داشته اند که صنعت بیمه از مردمی ترین بخش های اقتصادی کشور به شمار می آید و چرخه اقتصادی آن مبتنی بر «جذب منابع خرد مردم» و «پوشش ریسک های بزرگ جامعه» است.

«جهش تولید با مشارکت مردم» و تاکید دوباره مقام معظم رهبری بر ضرورت «اقتصاد مردمی» از جمله ماموریت هایی به شمار می رود که بنیان اساسی و شالوده صنعت بیمه بر آن استوار شده است.

به همین خاطر ضمن لبیک دوباره به قافله سالار انقلاب شکوهمند اسلامی با مردم شریف ایران، پیمان می بندیم که در سال ۱۴۰۳ تمامی قابلیت های همکاران خود را با ظرفیت های قانونی، گره زنیم و در راستای تحقق پیام امسال بکوشیم. خداوند توفیق خدمت بی منت را به ولی نعمتان ما ملت شایسته ایران عطا فرماید. انشالله

علی استادهاشمی – رییس کل بیمه مرکزی

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/9sQmbK