امروز سه شنبه، ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳

کیانفر: ۱۱۰ خودروی امدادی هلال‌احمر از گمرک ترخیص شد

معاون پشتیبانی و منابع انسانی جمعیت هلال احمر از ترخیص ۱۱۰ خودروی امدادی‌ از گمرک خبر داد.

به گزارش فراسو، وحید کیانفر معاون پشتیبانی و منابع انسانی جمعیت هلال احمر گفت: برای تجهیز و نوسازی ناوگان امدادی هلال‌احمر، ۳۰۰ دستگاه خودروی آمبولانس و ۶۰۰ دستگاه خودروی امدادی، خریداری و به کشور وارد شده است.

کیانفر با بیان اینکه این خودروهای امدادی در گمرک هستند افزود: ۵۵ خودرو نهم اسفند از گمرک ترخیص شده و فرآیند ترخیص ۱۱۰ دستگاه خودروی امدادی جدید نیز امروز انجام می‌شود.

وی افزود: این خودروها پس از تجهیز در اختیار پایگاه‌های جاده‌ای هلال احمر قرار گرفته می‌شوند.

معاون پشتیبانی و منابع انسانی جمعیت هلال احمر گفت: با واردات این خودروها ناوگان سازمان امداد و نجات به روز و نوسازی می‌شوند و توان خوبی به بدنه امدادی کشور افزوده می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به مأموریت‌های محوله هلال احمر در حوزه بحران و حوادث کشور هر فرآیندی که موجب تسریع در مسیر ترخیص خودروهای امدادی صورت گرفته است بی شک برآیند آن را در عملیات‌ها شاهد خواهیم بود.

گفتنی است؛ در بودجه ۱۴۰۳ نیز نمایندگان مجلس مصوب کردند جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران برای خرید (۱.۵۰۰) دستگاه خودرو امداد و نجات اقدام کند. اعتبار مورد نیاز از محل عوارض یک درصد (۱%) از فروش خودرو و موتورسیکلت داخلی و وارداتی اخذ و به ردیف درآمدی مربوط نزد خزانه‌داری واریز می‌شود و از محل ردیف هزینه‌ای مربوط به جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران اختصاص پیدا می‌کند.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/itqUlc