امروز سه شنبه، ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳

ریزش ۶۹۱۳ واحدی شاخص کل بورس

شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز بر خلاف ۲ روز گذشته، ۶۹۱۳ واحد ریزش داشت.

به گزارش فراسو، شاخص کل بورس در انتهای معاملات امروز با ریزش نزدیک به ۷۰۰۰ واحدی مواجه شد، ارزش معاملات خرد عدد ۶,۱۹۹ میلیارد تومان را به ثبت رسانده است که نسبت به میانگین هفتگی، ۸% و نسبت به میانگین ماهانه ۳۰% افزایش داشته است.

بازار امروز با ریزش مواجه شد اما نکته مثبت ارزش معاملات خرد بالا بود و باید دید این نوع معاملات تا انتهای هفته نیز ادامه خواهد یافت یا بورس مسیر در جازدن های متوالی را دوباره آغاز خواهد کرد؟

در یک هفته گذشته برآیند معاملات در بازار سهام، ورود نقدینگی حقیقی (خرید حقیقی از حقوقی) به ارزش ۱,۱۲۰ میلیارد تومان را نشان می‌دهد. اما امروز بازار شاهد خروج نقدینگی حقیقی به ارزش ۲۳۵ میلیارد تومان بوده است. این درحالی است که در یک هفته گذشته از شدت خروج نسبت به میانگین ماهانه کاسته شده است.

برآیند معاملات صندوق‌های درآمد ثابت نیز در یک هفته گذشته حاکی از ۲,۳۷۹ میلیارد تومان خروج نقدینگی حقیقی از این صندوق‌ها است. خروج نقدینگی از این صندوق می‌تواند نکته مثبتی برای بازار سهام باشد. امروز نیز روند خروج نقدینگی حقیقی از صندوق‌های درآمد ثابت برای سومین روز متوالی با ثبت رقم ۵۹ میلیارد تومان همچنان ادامه دارد. در یک هفته گذشته شیب خروج از این صندوق‌ها هم نسبت به میانگین ماهانه در حال افزایش است.

ارزش صف‌های خرید ۷۷ میلیارد تومان است که کاهش ۳۶۹ میلیارد تومانی نسبت به میانگین هفتگی را نشان می‌دهد.این در حالی است که ارزش صف‌های فروش با افزایش ۴۹ میلیارد تومانی نسبت به میانگین هفتگی، در محدوده ۲۴۰ میلیارد تومان قرار دارد.

بیشترین ارزش معاملات را گروه خودرویی با ثبت رقم ۱,۳۰۲ میلیارد تومان (۴ برابر میانگین هفتگی) به خود اختصاص داده است. پس از آن گروه‌های فلزات اساسی با ارزش معاملات ۴۲۲ میلیارد تومان (۲ برابر میانگین هفتگی) و بانکی با ارزش معاملات ۳۶۹ میلیارد تومان (۳.۱ برابر میانگین هفتگی) قرار دارند.

گروه خودرویی با ارزش معاملات ۱,۳۰۲ میلیارد تومان (۴ برابر میانگین هفتگی) بیشترین ارزش معاملات را نسب به میانگین هفتگی داشته است. پس از آن گروه بیمه با ارزش معاملات ۱۶۷ میلیارد تومان (۳.۲ برابر میانگین هفتگی) و گروه بانکی با ارزش معاملات ۳۶۹ میلیارد تومان (۳.۱ برابر میانگین هفتگی) قرار دارند.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/viOjMb