امروز دوشنبه، ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

بهای طلای جهانی ثابت ماند

بهای هر اونس طلای جهانی امروز در نرخ ۲۱۵۶ دلار و ۶۹ سنت ثابت ماند و قیمت طلای آمریکا با ۰.۱ درصد کاهش به ۲۱۵۹ دلار و ۹۰ سنت رسید.

به گزارش فراسو به نقل از رویترز، طلا در ساعات اولیه آسیا امروز دوشنبه (۱۸ مارس) در حالی که دلار آمریکا ثابت مانده بود و سرمایه‌گذاران برای یک سری نشست‌های سیاست‌گذاری مهم بانک مرکزی از جمله فدرال‌رزرو ایالات‌متحده در این هفته آماده شده بودند، برای رشد خود تلاش کرد.

بر اساس این گزارش، بهای هر اونس طلا تغییر چندانی نداشت و به ۲۱۵۶ دلار و ۶۹ سنت رسید و قیمت طلای آمریکا با ۰.۱ درصد کاهش به ۲۱۵۹ دلار و ۹۰ سنت رسید.

افزون بر این، کمیته بازار آزاد فدرال قرار است نشست دو روزه خود را در مورد نرخ بهره از روز سه‌شنبه آغاز کند. روز چهارشنبه تصمیم خود را در مورد نرخ اعلام خواهد کرد و پس از آن بیانیه‌ای منتشر خواهد شد. فدرال رزرو مطمئناً نرخ‌ها را بین ۵.۲۵ تا ۵.۵ درصد حفظ می‌کند اما این احتمال وجود دارد که چسبندگی تورم در سطح مصرف‌کننده و تولیدکننده، نشان‌دهنده چشم‌انداز طولانی‌تر سیاست‌ها باشد. نرخ‌های بهره بالاتر جذابیت نگهداری طلای بدون بازده را کاهش می‌دهد.

افزایش قیمت تمام‌شده کالاهای مصرف‌کننده ایالات‌متحده

این گزارش می‌افزاید: هفته گذشته، داده‌ها نشان داد که قیمت‌های مصرف‌کننده ایالات‌متحده در ماه فوریه به شدت افزایش و قیمت‌های تولیدکننده در بحبوحه افزایش قیمت تمام‌شده کالاهایی مانند بنزین و موادغذایی بیش از حد انتظار رشد کرد.

در عین حال، دلار آمریکا در برابر رقبای خود نزدیک به بالاترین حد دو هفته اخیر خود ثابت ماند و طلا را برای سایر دارندگان ارز گرانتر کرد؛ انتظار می‌رود بانک ژاپن در نشست دو روزه خود که روز سه‌شنبه پایان می‌یابد، از سیاست‌های پولی خود خارج شود. بانک مرکزی انگلیس جلسه خود را در روز پنجشنبه برگزار خواهد کرد و انتظار می‌رود که نرخ‌ها ثابت بماند؛ بازارها احتمال می‌دهند که بانک ملی سوئیس نیز نرخ بهره بانکی را در این هفته کاهش دهد.

 نرخ فلزات گرانبها

بر پایه این گزارش، در بازار سایر فلزات ارزشمند، پلاتین با ۰.۲ درصد افزایش به ۹۳۵.۱۵ دلار در هر اونس رسید، پالادیوم ۰.۲ درصد افزایش یافت و به ۱۰۸۰ دلار و دو سنت رسید، در حالی که نقره در ۲۵.۱۸ دلار ثابت ماند.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/dVYyTC