امروز سه شنبه، ۸ اسفند ۱۴۰۲

معامله ۳ میلیون و ۲۹ هزار تن محصول هفته گذشته در بورس کالا

در معاملات هفته گذشته بازار فیزیکی بورس کالای ایران ۳ میلیون و ۲۹ هزار و ۴۴۷ تن انواع محصول به ارزش ۳۷.۹ هزار میلیارد تومان دادوستد شد. به لحاظ وزنی سیمان، فولاد، سنگ‌آهن و آهن اسفنجی سنگین‌وزن‌های تالار صنعتی و معدنی و قیر، وکیوم باتوم و مواد پلیمری سنگین‌وزن‌های تالار پتروشیمی و فرآورده‌های نفتی بودند.

به گزارش فراسو، تالار محصولات صنعتی و معدنی شاهد معامله ۲ میلیون و ۳۲۳ هزار و ۱۹۹ تن انواع کالا به ارزش ۲۵.۱ هزار میلیارد تومان در هفته گذشته بود.

در این تالار یک میلیون و ۱۴۷ هزار و ۳۰۲ تن سیمان، ۵۹۵ هزار و ۸۵۶ تن فولاد، ۴۶۰ هزار تن سنگ آهن، ۸۵ هزار و ۵۰۰ تن آهن اسفنجی، ۲۰ هزار تن چدن، ۷ هزار و ۲۷۰ تن مس، ۸ هزار و ۷۵۰ تن آلومینیوم، ۷۰۰ تن روی،۲۵۰ تن کنسانتره مولیبدن و ۲۱ تن کنسانتره فلزات گرانبها معامله شد.

از طرفی در دو بخش داخلی و صادراتی تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی، ۶۰۱ هزار و ۵۵۵ تن انواع کالا و محصول به ارزش ۱۱.۶ هزار میلیارد تومان به فروش رسید.

در تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی۲۲۴ هزار و ۹۷۱ تن قیر، ۱۷۵ هزار تن وکیوم باتوم، ۱۰۷ هزار و ۲۸۹ تن مواد پلیمری، ۴۱ هزار و ۶۷۱ تن مواد شیمیایی، ۱۹ هزار تن لوب کات، ۱۱ هزار و ۴۵۰ تن گوگرد، ۵ هزار و ۵۰۳ تن روغن، ۵۰۰ تن عایق رطوبتی و ۳۵۰ تن گازها و خوراک ها معامله شد.

بازار فرعی نیز شاهد معامله ۶۳ هزار و ۶۹۲ تن انواع کالا و محصول به ارزش ۳۷۱ میلیارد تومان بود.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/wRTQv8