امروز سه شنبه، ۸ اسفند ۱۴۰۲

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت: دستاوردهای حوزه سلامت در مسیر پیشرفت و توسعه است

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران در مراسم راهپیمایی چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: دستاوردهای حوزه سلامت در مسیر پیشرفت و توسعه است.

به گزارش فراسو به نقل از سازمان بیمه سلامت ایران، دکتر محمد مهدی ناصحی در بازدید از غرفه سازمان بیمه سلامت، وزارت بهداشت و سازمان های تابعه این وزارتخانه با اشاره به مهم ترین دستاوردها و اقدامات سازمان متبوع خود در خدمات رسانی به بیمه شدگان گفت: سازمان بیمه سلامت خدمات مهمی را در طول دو سال گذشته به بیمه شدگان خود ارائه داده که می توان به پوشش رایگان ۵ دهک اول جامعه، تاسیس صندوق حمایت از بیماری های خاص و صعب العلاج و حمایت از زوجین نابارور اشاره کرد.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران افزود: تاکنون بیش از ۳۲ میلیون نفر در سازمان بیمه سلامت تحت پوشش بیمه رایگان قرار گرفتند که بخشی از این افراد دارای بیمه روستایی بوده و بخشی در ۵ دهک اول جامعه از بیمه رایگان برخوردار هستند. همچنین دهک ۶ تا ۹ نیز از تخفیفات بیمه ای برخوردار بوده و تنها دهک ۱۰ باید تمام حق بیمه را به طور کامل پرداخت کند.
وی تصریح کرد: دهک ۶ که تا پیش از این باید ۳۰ درصد از میزان حق بیمه را پرداخت می‌کرد مبلغ کل بیمه یک ساله برای یک نفر به ۲۰ درصد رسید. دهک ۷ که باید ۴۰ درصد از میزان حق بیمه را پرداخت می‌کرد مشمول تخفیف ۱۰ درصدی قرار گرفت. دهک ۸ که باید ۵۰ درصد حق بیمه را پرداخت می‌کرد این میزان به ۴۰ درصد رسید.
مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران تاکید کرد: دهک ۹ که باید پیش از این ۸۰ درصد حق بیمه را پرداخت می‌کرد با ۳۰ درصد کاهش پرداخت حق بیمه مواجه شده و باید ۵۰ درصد حق بیمه را پرداخت کند .
دکتر ناصحی درباره حمایت های بیمه سلامت از زوجین نابارور اظهار داشت: در حال حاضر ۲۰۲ مرکز ارایه دهنده خدمات ناباروری با بیمه سلامت طرف قرار داد هستند. در این مراکز بسته‌های خدمتی شامل ۶۹ قلم داروی تخصصی، ۲۹ قلم تجهیزات پزشکی، ۵۶ کد خدمت آزمایشگاهی، ۷ خدمت تصویربرداری پزشکی و ۲۰ خدمت جراحی تحت حمایت بیمه سلامت ارائه می‌شود .
وی ادامه داد: تاکنون بیش از ۶۳ هزار زوج در سامانه های بیمه سلامت نشاندار شدند.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت:بدون شک برای حمایت از خانواده و جوانی جمعیت هیچ محدودیتی در تعداد بهره مندی از خدمات وجود ندارد.
دکتر ناصحی در خصوص تاسیس صندوق حمایت از بیماری خاص و صعب العلاج و نقش این صندوق در کاهش پرداختی از جیب بیماران افزود: ۱۰۷ بیماری مشمول حمایت های این صندوق می باشد این بیماری ها شامل تالاسمی، هموفیلی، ام اس، بیماران دیالیزی، موکوپلی ساکاریدوز، بال پروانه ای، انواع تیپ های اس ام ای، سیستیک فیبروزیس، اوتیسم، سرطان، پرفشاری شریان ریوی، سکته مغزی، پیوند اعضا، مزمن روانی و … است.
مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: درسال اول تاسیس اعتبار مورد نیاز صندوق بیماری های خاص و صعب العلاج ۵ هزار میلیاردتومان بود که این رقم برای سال ۱۴۰۲ به ۷ هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کرد. البته برای سال آینده اعتبار صندوق بهتر است به دو برابر افزایش پیدا کند.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/gukK1W