امروز دوشنبه، ۱۴ اسفند ۱۴۰۲

رئیس هیأت عامل ایمیدرو : موانع تولید صادرات محور را کاهش خواهیم داد

رئیس هیات عامل سازمان ایمیدرو در نشست با شرکت های مستقر در منطقه ویژه خلیج فارس گفت: تأکید وزیر صمت بر تولید صادرات محور است؛ از این‌رو ایمیدرو تمام تلاش خود را برای برطرف کردن موانع پیش رو و دغدغه‌های تولیدکنندگان از جمله زنجیره فولاد به کار می گیرد.

به گزارش فراسو به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، محمدرضا موثقی نیا، رئیس هیات عامل ایمیدرو شامگاه یکشنبه در دیدار با مدیران شرکت فولاد هرمزگان و شرکتهای مستقر در منطقه ویژه خلیج فارس،این موضوع را مورد تاکید قرارداد.
رئیس هیئت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران همچنین اشتغال‌زایی ۱۴ هزار نفری در منطقه ی ویژه اقتصادی خلیج فارس را از نقاط قوت این منطقه خواند و اضافه کرد: این میزان از اشتغال زایی نشان از خدمات ارزنده این مجموعه عظیم اقتصادی به نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

تاکید بر توسعه پایدار
رئیس هیات عامل ایمیدرو در ادامه سخنانش بر توسعه پایدار و متناسب خطوط تولید با سایر حلقه‌های زنجیره فولاد تاکید کرد.
وی ادامه داد: تنوع و افزایش تولید و کیفیت در اولویت های این منطقه قرار گیرد.

رشد تولید، راهکار کاهش نرخ تورم
وی افزود: یکی از مهمترین و موثرترین راه های کاهش نرخ تورم و رونق اقتصادی کشور را می توان رشد تولید دانست که اقدامات توسعه ای در منطقه ویژه خلیج فارس عاملی تاثیرگذار برای رسیدن به این امر است.
موثقی نیا خاطرنشان کرد: نکته قابل توجه این است که توسعه خطوط تولید باید متناسب با توسعه حلقه های زنجیره فولاد در سایر شرکت های فولادی باشد. همچنین توسعه باید پایدار و مسیر دستیابی به آن نیز کارشناسی شده باشد.
رییس هیات عامل ایمیدرو ضمن قدردانی از انجام مسولیت های اجتماعی در این منطقه گفت: بهترین نوع انجام مسولیت های اجتماعی افزایش تولید است زیرا علاوه بر رشد تولید منجر به ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری خواهد شد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: فولاد هرمزگان یکی از کاملترین مجموعه‌های فولادی کشور است که به تناسب آن نیز انتظار می رود نقش موثری تری در تولید، صادرات و تامین ارز کشور ایفا کند.
در این نشست مشترک، مدیران منطقه ی ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس و مدیران عامل شرکت‌های مستقر، دغدغه‌ها، مشکلات و ظرفیت‌های موجود را مطرح و مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

 

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/nPukCS