امروز دوشنبه، ۱۴ اسفند ۱۴۰۲

خاندوزی: کروکی آنلاین جاده ای آذرماه عملیاتی می شود

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان آنکه اولین تست صدور بیمه الکترونیک روز گذشته انجام شد، ابراز امیدواری کرد در آذرماه بتوانیم با حضور رییس جمهور برای ۳۱ استان کشور کروکی الکترونیک جاده ای را عملیاتی کنیم.

به گزارش فراسو، احسان خاندوزی روز دوشنبه در حاشیه همایش بیمه و توسعه در جمع خبرنگاران افزود: صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان در یک سال گذشته خسارت بیش از ۱۵ هزار واحد مسکونی را پرداخت کرده است؛ سال آینده نیز در بودجه بیش از ۱۰۰ میلیون تومان به ازای هر واحد مسکونی برای بودجه این صندوق پیشنهاد دادیم.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه اولین بیمه نامه مشترک ایران و سوریه هفته آینده رسما صادر می شود، گفت: در سال ۱۴۰۳ پیشنهاد دادیم سرمایه گذاری بیشتر برای کاهش نقاط حادثه خیز داشته باشیم.

وی درباره کروکی آنلاین هم اضافه کرد: کروکی الکترونیک در تصادفات جاده ای یکی از مشکلاتی بود که مردم داشتند؛ اولین تست صدور بیمه الکترونیک روز گذشته انجام شد و امیدواریم در آذرماه بتوانیم با حضور اقای رییس جمهور برای ۳۱ استان کشور کروکی الکترونیک جاده ای را عملیاتی کنیم.

خاندوزی گفت: در سال اینده شرکت ملی بیمه اتکایی فراگیر را افتتاح می کنیم؛ امیدواریم با حضور شرکت های بیمه و سرمایه گذاری هایی که صورت می گیرد، در شرایط تحریم پوشش ریسک را داشته باشیم.

وی درباره چگونگی توسعه محصولات داخلی بیمه هم افزود: در سال قبل و سال جاری بیمه تکافل در بین شرکت های بیمه اجرایی شد و امیدواریم سال آینده شاهد فراگیری این بیمه نامه در داخل و خارج از کشور باشیم.

ادغام موسسه نور زیانی را متوجه بانک ملی نمی کند

احسان خاندوزی در پاسخ به سوال دیگری درباره حواشی انتقال موسسه نور به بانک ملی و متعاقبا انتقال ناترازی های این موسسه به یک بانک دولتی، گفت: با توجه به اینکه برای اولین بار کار بسیار دقیقی مابین بانک مرکزی و بانک ملی منعقد شده است و وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی هر دو این توافقنامه را امضا کرده اند، هیچ زیانی متوجه بانک ملی، دولت و سرمایه ملی نشده است.

وی تاکید کرد: دقیقا متناظر عددی که از سپرده های موسسه نور مورد پشتیبانی بانک ملی قرار خواهد گرفت، دارایی های نقدشونده و نه دارایی های راکد و منجمد و ناسالم به حساب بانک ملی ایران منتقل شده است.

وزیر اقتصاد اضافه کرد: بانک ملی می تواند در ماه های آینده از طریق نقد کردن این دارایی ها تمام پشتیبانی خود را از موسسه نور انجام دهد؛ بانک مرکزی مکلف شده است یک خط اعتباری ویژه برای حمایت بانک ملی در نظر بگیرد.

خاندوزی گفت: این اقدامات به این خاطر است که هیچ ضرر و زیانی، تاکید می کنم هیچ ریالی ضرر و زیان متوجه بانک ملی نشود به همین دلیل پشتیبانی این بانک از طریق خط اعتباری و دارایی های سالم انجام خواهد شد.

وی افزود: با اطمینان اعلام می کنیم اولین تجربه ای است که تمام فرایند انحلال موسسه نور و انتقال سپرده ها به یک بانک دولتی بدون انتقال زیان واقعی به مردم انجام خواهد شد.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/t5nyXK