امروز دوشنبه، ۱۴ اسفند ۱۴۰۲

تدوین ۱۵۰ برنامه تخصصی برای گذر از تابستان ۱۴۰۳

 مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت: امسال برای گذر از تابستان بدون خاموشی در سال آینده در تهران ۱۵۰ برنامه تخصصی تدوین شده است.

به گزارش فراسو به نقل از وزارت نیرو، «کامبیز ناظریان» در بازدید سردار «رحیم صفوی» مشاور عالی رهبر معظم انقلاب در امور نیروهای مسلح از نخستین رصدخانه شبکه برق و انرژی کشور افزود: برای این برنامه‌ها اعتباری افزون بر ۲ هزار میلیارد تومان با هدف تامین برق پایتخت در تابستان سال آینده در نظر گرفته شده است.

وی ابراز امیدواری کرد که با اجرای این طرح‌ها، در سال آتی نیز شاهد موفقیت در گذر از پیک (اوج بار) تابستانه برق باشیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ درباره اقدام‌های انجام شده برای گذر از پیک تابستان در پایتخت، ادامه‌داد: توسعه فرایندهای الکترونیکی در رویت و کنترل بار با استفاده از فناوری‌های مکان محور، ایجاد ارتباط یک‌به‌یک و دوسویه با مشترکان برق و طرح‌های تحولی تدوین شده برای ارتقای هرچه بیشتر عملکرد این شرکت در ارائه خدمات به ذی‌نفعان، نتایج ارزیابی و نظرسنجی از شهروندان بیانگر رضایت قابل‌ملاحظه مشترکان برق پایتخت است.

وی گفت: با هدف گذر از روش‌های قدیمی خدمت‌رسانی و همگام‌ شدن با دانش روز، نخستین سند تحول در این شرکت منطبق با برنامه هفتم توسعه و در کوتاه‌مدت چشم‌انداز و افق ۱۴۰۴ تدوین شده و در راستای اجرای منویات رهبر معظم انقلاب، رفع فرسودگی و بهبود هرچه بیشتر فرایند نوسازی و بهسازی شبکه گسترده برق پایتخت در دستور کار قرار دارد.

ناظریان ادامه‌داد: مجموع اقدام‌های انجام شده در کنار همراهی و همکاری مشترکان تهرانی منجر به آن شد که برای دومین سال متوالی شاهد تامین برق پایتخت در تابستان بدون کوچک‌ترین اختلالی باشیم.

در ادامه سردار «سید یحیی رحیم صفوی» اقدام‌های انجام شده در حوزه برق پایتخت را تحسین‌برانگیز و افتخارآفرین برشمرد.

وی گفت: جهان امروز با ورود فناوری‌های نوین نسبت به گذشته تغییرات بسیار زیادی کرده است و مشاهده آنچه که امروز در مجموعه توزیع برق پایتخت به‌منظور همگام‌شدن با این تغییرات از طریق بهره‌گیری از علوم نوین و فناوری‌های پیشرفته انجام شده، موجب مباهات و افتخار است.

دستیار و مشاور رهبر معظم انقلاب در امور نیروهای مسلح، رضایت شهروندان از خدمات برق به‌عنوان یک زیرساخت اصلی در همه بخش‌های مختلف یک جامعه را بسیار مهم دانست و افزود: تامین برق پایتخت به‌ویژه در شرایط بحران‌ها و بلایای طبیعی، امری دشوار و خطیر است و امروز شاهد آن هستیم که با تلاش‌های انجام شده امکان رویت و همچنین کنترل لحظه‌ای مصرف به‌ویژه در شرایط خاص به شکلی شایسته فراهم شده است.

وی تصریح‌کرد: بی‌شک در کنار این اقدام‌ها با اجرایی‌شدن برنامه‌های راهبردی بلندمدت در حوزه استفاده از انرژی‌های نو و تجدیدپذیر و آموزش‌های عمومی جامعه به‌منظور صیانت از انرژی و جلوگیری از اسراف و هدررفت آن شاهد تحولات بزرگ‌تری در آینده کشور خواهیم بود.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/J7i8RK