امروز دوشنبه، ۱۴ اسفند ۱۴۰۲

تسهیل روادید، گام ایران و بلاروس برای ایجاد پرواز مستقیم

مدیران کل کنسولی وزارتخانه‌های امور خارجه ایران و بلاروس در زمینه آسان کردن روند صدور روادید گردشگری به منظور تسریع برقراری پرواز مستقیم بین تهران و مینسک به عنوان یکی از توافقات روسای جمهوری دو کشور به توافق رسیدند.

به گزارش فراسو به نقل از سفارت ایران در مینسک، این توافق به دنبال سفر مهرماه ۱۴۰۲ معاون اول رئیس جمهوری اسلامی ایران به بلاروس و مذاکرات مقامات ارشد دو کشور و در نشست مدیران کل کنسولی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و بلاروس در شهر مینسک به دست آمد.

در این نشست که با حضور مدیران ارشد مرزبانی، مهاجرت و حمل و نقل هوایی بلاروس برگزار شد، دو طرف در خصوص تسهیل صدور روادید گردشگری از سوی مقامات جمهوری بلاروس برای شهروندان ایرانی به منظور تسریع در برقراری پرواز مستقیم به عنوان توافق روسای جمهور دو کشور، به تفاهم رسیدند.
علیرضا محمودی و آندری کوژان مدیران کل کنسولی وزارت امور خارجه ایران و بلاروس همچنین درباره تسهیل شرایط صدور روادید برای تجار و رانندگان ترانزیت نیز به توافق دست یافتند.
شناسایی گواهینامه‌های رانندگی دو کشور، توسعه همکاری‌های دانشگاهی و مسائل مرتبط با تأیید مدارک تحصیلی دانشجویان، لزوم تسریع تصویب موافقتنامه استرداد مجرمین از سوی طرف بلاروسی و بررسی همکاری‌های دو کشور برای مقابله با قاچاق انسان از دیگر موارد مورد گفتگوی دو طرف در این ملاقات بود.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/9SycF4