امروز دوشنبه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۳

سامانه مودیان جلوی فرار مالیاتی را می ‌گیرد

عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: قانون پایانه‌ های فروشگاهی و سامانه مودیان می‌ تواند به اصلاح نظام مالیاتی کمک کرده و مودیان جدید مالیاتی را شناسایی و جلوی فرار مالیاتی را بگیرد.

به گزارش فراسو به نقل از رسانه مالیاتی ایران، جبار کوچکی نژاد با اشاره به نقش و تاثیر قانون پایانه‌ های فروشگاهی و سامانه مودیان در اقتصاد کشور اظهار داشت: قانون پایانه‌ های فروشگاهی و سامانه مودیان در راستای عدالت مالیاتی بنا شده و مالیات ستانی را در مسیر درست و دقیقی قرار می ‌دهد.

وی با بیان اینکه این قانون اطلاعات کالایی مناسبی را در اختیار قانونگذار می‌ گذارد، گفت: در قالب این قانون، رصد کالا به صورت مرحله به مرحله مد نظر قرار می ‌گیرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه بازار باید پیش بینی پذیری لازم را داشته باشد، افزود: به موجب اطلاعات و داده ‌های کالایی که این سامانه در اختیار قانونگذار می ‌گذارد، مسیر حرکت اقتصادی بدون کمترین خلا پیش خواهد رفت.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید کلیه فرایندهای اقتصادی به قانون پایانه ‌های فروشگاهی و سامانه مودیان متصل شوند تاکید کرد: همه کسب و کارهای خرد و صنعتی باید به این سامانه متصل شود چرا که این امر می ‌تواند اهداف اجرای قانون را محقق کند.

کوچکی نژاد با بیان اینکه این قانون به شفافیت اقتصادی در کشور کمک می ‌کند، تصریح کرد: در قالب این قانون، می ‌توان مبتنی بر درآمد خالص افراد مالیات منصفانه، عادلانه و هوشمندانه اخذ کرد. درنتیجه این نوع فرایند اخذ مالیات، یک فرایند منصفانه، عادلانه و هوشمندانه است که باید مبنای کار قرار گیرد.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/vEFU0L