امروز پنج شنبه، ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

وزیر جهادکشاورزی: بانک کشاورزی ، حامی بزرگ و پشتوانه محکم بخش کشاورزی است

دکتر سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: بانک کشاورزی در جایگاه حامی بزرگ،  پشتوانه محکم و مورد اعتماد بخش کشاورزی است و باید از آن حمایت شود.

به گزارش فراسو به نقل از روابط عمومی و همکاری های بین الملل بانک کشاورزی، ساداتی نژاد روز شنبه چهارم دی ماه در همایش مدیران شعب بانک کشاورزی، با بیان این مطلب افزود: امروز تمام توان بانک کشاورزی در استان ها بکار گرفته شده و از حداکثر بضاعت خود برای کمک به بخش کشاورزی و حمایت از تولید استفاده می کنند.

وی افزود: بانک کشاورزی تنها بانکی است که تمام تعهدات خود در زمینه حمایت از بخش کشاورزی را به انجام رسانده است. این بانک ، یکی از نقاط اتکای ما در وزارت جهاد کشاورزی و جزء اصلی خانواده بزرگ کشاورزی است . بنابراین باید آن را تقویت و حمایت کنیم و تلاش کنیم این بانک بسیار بزرگتر شود تا بضاعت آن در حد نیاز بخش کشاورزی باشد.

وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر این که بانک کشاورزی به بهترین و نجیب ترین آحاد کشور خدمت می کند، خطاب به مدیران این بانک گفت:  انتظار می رود دغدغه کشاورزان ، دامداران و عشایر در زمینه تامین سرمایه درگردش همچون گذشته مدنظر قرار گیرد.

ساداتی نژاد خاطرنشان کرد: تکمیل زنجیره ارزش محصولات کشاورزی در همه نقاط کشور از طریق تقویت و گسترش صنایع تبدیلی و تکمیلی بسیار ضروری است و بانک کشاورزی باید ستون محوری این اقدام و حرکت بزرگ در کشور باشد.

وزیر جهاد کشاورزی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: باید نظام پرداخت یارانه‌ها را کارآمد کنیم و ساماندهی حوزه پرداخت یارانه‌ها انجام شود.

وی با بیان این که درحال حاضر، حوزه توزیع هم به خانواده کشاورزی پیوسته و کل زنجیره در اختیار وزارت جهاد کشاورزی است ، گفت: دغدغه تامین غذا وظیفه ماست . هدف ما این است که استرس اضافی روی مصرف‌کننده وارد نشود، لذا ما و شما ضامن امنیت، سلامت و پایداری سفره مردم هستیم.

ساداتی نژاد در بخش پایانی سخنان خود، ضمن قدردانی از اثرگذاری و تلاش هایی که بانک کشاورزی در بخش کشاورزی و حمایت از تولید انجام می دهد ، اشاره کرد: بانک کشاورزی در زمینه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی موفق عمل کرده است.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/GcL9Ex