امروز پنج شنبه، ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

وزیر ارتباطات: شرط اصلاح تعرفه تلفن ثابت، راه‌اندازی سالیانه یک میلیون پورت فیبر نوری

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره تصویب افزایش تعرفه تلفن ثابت، گفت: اصلاح تعرفه تلفن ثابت مخابرات تنها به این شرط امکان‌پذیر است که شرکت مخابرات تعهد دهد سالیانه یک میلیون پورت فیبر نوری را در کشور راه‌اندازی کند.

به گزارش فراسو، «عیسی زارع‌پور» در حاشیه بازدید از نمایشگاه تلکام، در پاسخ به ایرنا درباره تصویب افزایش تعرفه تلفن ثابت، اظهار داشت: اصلاح تعرفه‌ها در مسیر تصویب قرار داد و هنوز به تصویب نهایی نرسیده است.

«عیسی زارع‌پور» افزود: از فرآیندی که به تصویب اصلاح تعرفه تلفن ثابت می‌انجامد اکنون صرفا این درخواست از سوی شرکت مخابرات ارایه شده و در کمیسیون تنظیم مقررات به تصویب رسیده است. اما در ادامه باید فرآیند کامل شود و برای تایید نهایی به تصویب مراجع ذیصلاح نیز برسد.

عیسی زارع‌پور افزود: برای تصویب افزایش تعرفه مخابرات،  قطعا باید تضمین‌های لازم برای راه اندازی سالانه حداقل یک میلیون پورت فیبرنوری را به وزارت ارتباطات بدهد.

وزیر ارتباطات تصریح کرد: منظور ما از تعهد این است که مخابرات یا باید سیم مسی را به فیبر نوری تبدیل کند یا در نقاطی که هیچ دسترسی وجود ندارد، فیبر نوری بکشد.

زارع‌پور گفت: مسئولان شرکت مخابرات نیز قول داده اند که به این قول‌ها عمل کنند.

به گزارش ایرنا، بیست و دومین نمایشگاه تلکام روز پنجشنبه سوم دی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران با حضور شرکت‌های بزرگ ارتباطی ایران فعالان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات افتتاح شد.

بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی صنایع مخابراتی و اطلاع رسانی با شعار «تحول دیجیتال و توسعه پایدار» و با هدف تعامل با بازیگران حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور و با محصولات متنوع و ارائه سرویس های مختلف از دوم تا پنجم دی ماه ۱۴۰۰ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برای بازدید عموم برقرار است.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/C6aEsK