امروز یکشنبه، ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

عرضه مس صادراتی در بورس کالا برای تحویل شانگهای

شرکت ملی صنایع مس ایران فردا سه شنبه ۷ دی ماه با عرضه ۴۸۰۰ تن مس کاتد در قالب دو عرضه به رینگ صادراتی بورس کالای ایران می رود که محموله ۱۸۰۰ تنی مس تحویل درب انبار شانگهای چین و محموله ۳۰۰۰ تنی تحویل فوب بندرعباس است.

به گزارش فراسو به نقل از کالاخبر؛ در اطلاعیه عرضه فروش مس کاتد صادراتی شرکت ملی مس ایران تحویل چین آمده است که محل تحویل این محموله، انبار رسمی و گمرکی Yangshan واقع در بندر شانگهای چین است.

براساس اطلاعیه عرضه، حمل کالا به تمامی مقاصد بین المللی آزاد است و خرید صرفا مختص به اشخاص ایرانی واردکننده کالا از مقصد بین المللی است.

از سوی دیکر ایفای تعهد بازگشت ارز حاصل از صادرات مطابق آخرین مقررات ابلاغی بانک مرکزی ایران و سایر مقررات مربوطه به عهده متعهد است؛ تعهد مزبور نیز صرفا براساس رویه ثبت سفارش واردات از محل صادرات غیر و یا ثبت سفارش تهاتری صورت خواهد گرفت. تسویه هم به شیوه نقدی و نقدی-اعتباری امکان پذیر خواهد بود.

بنابر این گزارش ؛ درخصوص عرضه صادراتی مس کاتد فوب بندرعباس نیز، مس کاتد در لاتهای ۵۰۰ تنی عرضه می شود و تسویه به دو حالت نقدی/اعتباری صورت می پذیرد.

لازم به ذکر است از ابتدای شروع عرضه های صادراتی ملی مس در بورس کالا که به تاریخ ۵ آذر ماه بر می گردد این شرکت ۲۶ هزار تن مس کاتد در رینگ صادراتی عرضه کرد و موفق به فروش تمامی این محموله ها شد. ارزش فروش ملی مس در این مدت در بورس کالا بیش از ۶۱ هزار و ۵۶۱ میلیارد ریال بر تابلوی معاملات ثبت شده است.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/iIxS4Q