امروز سه شنبه، ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳

شروع خوب بورس در زمستان/ رشد ۴۰ هزار واحدی شاخص

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۴۰۶۵۱ واحدی معادل ۳.۰۸ درصدی به یک میلیون و ۳۱۸ هزار و ۴۶۷ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۸۳   واحدی به ۱۸ هزار و ۵۲۳ واحد رسید.

به گزارش فراسو، امروز تالار شیشه‌ای در معاملات پنجمین و آخرین روز کاری هفته (چهارشنبه یکم دی ماه ۱۴۰۰)، شاهد روند صعودی شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۱۰۰۷۸ واحدی معادل ۳.۰۸ درصد به رقم ۳۳۶ هزار و ۹۳۱ واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز، با  رشد ۹۵۵۴ واحدی، عدد ۳۵۷ هزار و ۷۶۴ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۶۰۱۰ واحدی به رقم ۲۲۵ هزار و ۳۵ واحد رسید.

همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۵۱۲۵۷ واحد افزایش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۷۳۳ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۳۴۳۰۵ واحد افزایش به رقم یک میلیون و ۷۳۳ هزار واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۶۷۶۵۵ واحد افزایش همراه بود و عدد دو میلیون و ۶۳۲ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فارس، فولاد، فملی، شستا، پارسان و کگل با بیش‌ترین افزایش، تاثیر مثبتی در روند صعودی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی امید، نمرینو و ثاباد ، بیش‌ترین تاثیر منفی را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در آخرین روز کاری بورس در هفته جاری، معامله‌گران بورس ۵ میلیارد و ۵۵۰ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۳۸۹ هزار و ۸۴۲ نوبت معامله و به ارزش ۳۹ هزار و ۱۵ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد سیمرغ (سیمرغ ) با ۵ درصد رشد و پس از آن، نمادهای وخارزم، سپید، فسرب و غنوش بود. همچنین نماد معاملاتی کبورس(کارگزاران بورس اوراق بهادار) با ۳.۲۷ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای امید، نمرینو، ثاباد و فاذر قرار گرفتند./ایبنا

 

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/3KMEpn