امروز سه شنبه، ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳

رنکینگ جدید برترین های بورس کالا

براساس ارزش فروش محصولات شرکت ها در بخش داخلی بازار فیزیکی بورس کالای ایران طی هفته گذشته به ترتیب شرکت شرکت ملی صنایع مس ایران، فولاد خوزستان، فولاد، مبارکه اصفهان، پالایش نفت بندرعباس، پتروشیمی، تندگویان، ذوب آهن اصفهان، جهان فولاد سیرجان، فولاد کاوه جنوب کیش، مجتمع سرب و روی انگوران و شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر در جمع ۱۰ شرکت برتر بورس کالا قرار گرفتند.

به گزارش فراسو به نقل از کالاخبر؛ شرکت ملی صنایع مس ایران با ثبت معامله ۳۵۸۰ تن محصول سولفور مولیبدن و مس کاتد ارزشی معادل ۸۴۶۳ میلیارد ریال را به ثبت رساند و در صدر ایستاد و برترین شرکت به لحاظ ارزش معاملات بازار فیزیکی بورس کالا در هفته ای که گذشت شد.

پس از شرکت ملی صنایع مس ایران، شرکت فولاد خوزستان با فروش ۳۴ هزار و ۱۰۰ تنی تختال C و شمش بلوم به ارزش ۴۷۵۱ میلیارد ریال در جایگاه دوم ایستاد.

شرکت فولاد مبارکه اصفهان با ثبت معامله ۲۰ هزار و ۲۰ تن ورق گرم خودرو ارزش ۳۹۹۸ میلیارد ریالی را رقم زد و در جایگاه سوم قرار گرفت.

پالایش نفت بندرعباس با ثبت معامله ۴۳ هزار و ۳۰۰ تن سپلاس واکس، لوب کات سنگین و وکیوم باتوم ارزشی بیش از ۳۸۴۹ میلیارد ریال را رقم زد و بعد از فولاد مبارکه در جایگاه چهارم ایستاد.

پس از آن شرکت پتروشیمی تندگویان نیز با ثبت معامله ۱۱ هزار و ۲۲۲ تن انواع گریدهای پلی اتیلن ترفتالات و نخ پلی استر به ارزش بیش از ۳۰۶۳ میلیارد ریال پنجم شد.

شرکت ذوب آهن اصفهان با فروش ۲۱ هزار و ۴۸۵ تن میلگرد، تیرآهن و ناودانی بیش از ۳۰۶۰ میلیارد ریال را رقم زد و در جایگاه ششم قرار گرفت.

پس از ذوب آهن نیز شرکت جهان فولاد سیرجان با ثبت معامله ۱۹ هزار و ۸۰۰ تن انواع شمش بلوم و سبد تیرآهن موفق به ثبت ارزش ۲۶۰۸ میلیارد ریالی شد و جایگاه هفتم را به خود اختصاص داد.

شرکت فولاد کاوه جنوب کیش با دادوستد ۲۰ هزار تن شمش بلوم به ارزش ۲۴۶۵ میلیارد ریال رتبه هشتم را کسب کرد و بعد از آن مجتمع سرب و روی انگوران با ثبت معامله ۲۶ هزار تن خاک روی به ارزش ۲۳۶۲ میلیارد ریال در جایگاه نهم جای گرفت.

شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر با فروش ۲۵ هزار تن آهن اسفنجی ارزشی بیش از ۲۲۸۳ میلیارد ریالی را به ثبت رساند و دهم شد.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/AFOsTM