امروز سه شنبه، ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳

رستم قاسمی وارد بغداد شد/ قفل خط آهن شلمچه-بصره باز می‌شود؟

وزیر راه و شهرسازی برای دیدار با همتای عراقی خود وارد بغداد شد تا زمینه‌های مختلف همکاری دو کشور را در بخش‌های حمل و نقلی مورد بررسی قرار بدهد.

به گزارش فراسو به نقل از وزارت راه و شهرسازی، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی شب گذشته ۴ دی وارد فرودگاه بین‌المللی بغداد شد و مورد استقبال طالب بایش سرپرست فنی وزارت حمل و نقل عراق قرار گرفت.

وزیر راه و شهرسازی ایران دیشب همچنین با سرپرست فنی وزارت حمل و نقل عراق و دیگر مسئولان وزارت حمل و نقل عراق از جمله مدیرکل شرکت راه آهن عراق و مدیر کل اداره برنامه ریزی عراق، راه‌های توسعه همکاری بین دو کشور در زمینه‌های مختلف مانند راه آهن و انتقال و تبادل تجربیات در جریان سفرها و دیدارهای مقامات دو کشور را مورد بحث و بررسی قرار داد.

در این دیدار، قاسمی وزیر راه و شهرسازی از این سفر رسمی و تلاش‌های فوق‌العاده دولت عراق برای اجرای پروژه‌های سرمایه‌گذاری و اقتصادی و تحکیم روابط بین دو کشور ابراز خرسندی کرد.

وزیر راه و شهرسازی کشورمان در سفر چهار روزه خود به عراق قرار است افزون بر دیدار با همتای عراقی خود، با برهم صالح رئیس جمهور، مصطفی الکاظمی نخست وزیر و برخی استانداران عراق از جمله، نجف، کربلا، بابل، القادسیه و بصره دیدار کند.

اجرای پروژه ریلی خط آهن شلمچه به بصره از جمله برنامه‌های وزیر راه و شهرسازی کشورمان در سفر به عراق است.

گفتنی است پیش از این آخرین بار محمد اسلامی وزیر سابق راه و شهرسازی ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ برای گشودن قفل احداث پروژه راه آهن شلمچه-بصره به طول ۳۲ کیلومتر سفر کرده بود که این تلاش‌ها و مذاکرات تا کنون نتیجه چندانی در پی نداشته است.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/8Ik0S3