امروز یکشنبه، ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

دکتر سلیمانی: صنعت بیمه به نماد ثبات مالی تبدیل خواهد شد

منابع صنعت بیمه و شیوه صحیح سرمایه گذاری در این صنعت، علاوه بر رشد توانگری، به تورم زدایی و افزایش توان اقتصادی کشور منتهی خواهد شد.

به گزارش فراسو به نقل از  اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، دکتر غلامرضا سلیمانی که در جمع مدیران ارشد صنعت بیمه سخن می گفت، با اعلام این مطلب افزود: صنعت بیمه با مشارکت تمامی فعالان، مدیران و کارشناسان زبده این حوزه توانسته است خود را به عنوان مدعی اصلی ثبات اقتصادی مطرح کند که این امر در کاهش میزان تورم و افزایش ضریب امنیت اجتماعی، اهمیت خاصی دارد.

رئیس کل بیمه مرکزی با تشریح آخرین دستاوردهای صنعت بیمه در یک سال اخیر به نقش موثر سرمایه گذاری هوشمندانه در صنعت بیمه اشاره کرد و اظهار داشت: خرید اوراق مالی از محل سپرده گذاری، سرمایه گذاری موثر در بورس و نهادهای توسعه محور مالی از مأموریت های صنعت بیمه برای تقویت ساختارهای مالی کشور به شمار می رود.

دکتر سلیمانی از ورود صنعت بیمه به عصر طلایی در آینده نزدیک خبر داد و تصریح کرد: با ادامه روند جذب دارایی های خرد مردم به خصوص در رشته بیمه های زندگی و سرمایه گذاری در بازارهای بزرگ می توان به آینده این صنعت، بیش از پیش امیدوار بود.

رئیس شورای عالی بیمه در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت همزیستی مسالمت آمیز و حرفه ای شبکه فروش و استارت آپ ها تاکید کرد و گفت: گسترش فعالیت الکترونیکی در صنعت بیمه از الزامات است و نهاد ناظر می تواند با تکیه بر سه مأموریت حمایت، هدایت و نظارت در تعادل بخشی به فعالیت های شبکه فروش، نقش آفرینی کند.

وی از استارت آپ های بیمه ای خواست فقط به فعالیت در رشته شخص ثالث اکتفا نکنند و برای عرضه بیمه نامه در رشته های متنوع بیمه ای نیز برنامه ریزی کنند.

دکتر سلیمانی از همگانی سازی بیمه های زندگی در کشور به عنوان یک ماموریت جدی یاد کرد و اظهار داشت: منابع حاصله از دریافت حق بیمه زندگی برای هدف مردمی شدن اقتصاد بسیار مهم است که این امر باید در چارچوب سیاست کلان اقتصاد مقاومتی دنبال شود.

رئیس کل بیمه مرکزی در پایان بر مواردی نظیر: اهمیت صیانت از حقوق بیمه گذاران، حفاظت از اطلاعات بیمه ای مردم، برنامه ریزی صنعت بیمه برای کاهش تورم و فشار مالی بر شهروندان و همچنین پرهیز از نرخ شکنی در صنعت بیمه تاکید کرد.

گفتنی است در این نشست، رئیس پژوهشکده بیمه، دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران و تنی چند از مدیران عامل شرکت های بیمه ضمن تشریح گزارش “همایش روز ملی بیمه و توسعه” به طرح دیدگاه های خود پرداختند.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/xWM0uW