امروز شنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۳

درک درست یک تحول توسط بانک ایران زمین

افزایش ارتباطات در کنار هنر استفاده از بهبود خدمات در جهت جلب رضایت مشتری مهمترین پلنی است که بسیاری از بنگاهها با استفاده از آن سعی در ظرفیت سنجی مشتریان خود دارند تا به واسطه آن خدمتی را ارائه دهند که در آن نیاز واقعی مراجع یا مشتری در نظر گرفته شود. رقابت شدید در این حوزه حالا دیگر مختص فروشگاههای آنلاین و یا استارت آپ ها نیست بلکه باقی ماندن در مدار مطالبات مشتریان تسریع چشم گیری در همه بخش ها داشته و خصوصاً در دوره کرونا اثبات شد که باید طرحی نو در قالب خدمات دهی بنگاهها ایجاد شود.

به گزارش فراسو، شاید تا پیش از شیوع سویه های مختلف این میهمان ناخوانده کمتر کسی گمان می کرد که ارائه خدمات به شیوه سنتی خیلی زودتر از آنچه که تصور می شد به تاریخ انقصای خود رسیده باشد. در این دوره بازار کشور نیز با از دست دادن تعداد زیادی از کسب و کارهای خود افق های قابل تأملی را در بازارهای دیجیتال ایجاد کرد. اما هنوز مهمترین دغدغه مردم در این دوران مراجعات ضروری به بنگاههای پر رفت و امد بود. نظام بانکی کشور نیز به واسطه عدم اطلاع رسانی صحیح در این مورد شاهد از دست دادن آمار قابل توجهی از پرسنل خود بود مسئله ای که نیاز این بخش مهم اقتصاد کشور را به بانکداری دیجیتال بیش از گذشته نمایان کرد.

بنا به آخرین بررسی های صورت گرفته بیش از ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون کاربر بانک دیجتال در آسیا وجود دارد که حجم گستردگی این سبک بانکداری از آسیای شرقی با چین و ژاپن تا آسیای مرکزی و غرب آسیا را دربرگرفته است. کشورهای حوزه خلیج فارس مانند امارات، عمان ، قطر ، عربستان از بزرگترین استفاده کنندگان بانکداری دیجیتال در غرب آسیا هستند و آن طور که پیش بینی می شود تا ۵ سال آینده بسیاری از شعبات بانکی در امارات و قطر تعطیل خواهد شد. این اتفاقات تنها یک پیام آشکار را همراه خود دارد و آن تغییر روند بانکداری در دنیاست و البته روند چشمگیر استفاده از این سبک بانکداری در کشورهای غرب آسیا این موضوع را مطرح می کند که نباید از کاروان نرم افزاری بانکداری روز دنیا غافل شد.

  افزایش قیمت نفت بی اعتنا به شیوع اومیکرون

بانک ایران زمین پیش از سایر بانکهای کشور ضرورت ایجاد تحول در بانکداری را درک کرد. مطالعات ۵ ساله این بانک در حوزه دیجیتال و امکانات فراهم شده توسط آن در این مسئله  نشان میدهد که دستیابی به شیوه نوین بانکداری دور از دسترس نیست اما باید اراده ای جدی برای آن فراهم باشد. ارائه خدمات در فضای مجازی و داشتن بزرگترین باشگاه مشتریان وزنه بانک ایران زمین در بانکداری دیجیتال را بیش از گذشته سنگین کرده و در کنار این موضوع باید به استقرار مرکزی مجزا در این بانک اشاره کرد که کلیه تحولات را در این باره در رصد خود گرفته است تا با دستیابی به جامعه آماری سبک ارائه خدمات خود را تغییر دهد.

مهران سوادکوهی معاون طرح و برنامه این بانک درخصوص تغییرات ایجاد شده در بانک ایران‌زمین می‌گوید: براساس مدل‌های تحول، تغییراتی که در بانک ایجاد شده است تغییرات بنیادی است. تغییرات بنیادی یعنی تغییرات عمده‌ای که به بانک، سازمان، نهادسازی، فرآیند و ساختاری ارائه می‌کند که این تحولات باعث می‌شود تغییرات دوره بعد سریع‌تر صورت گیرد.

از طرفی مسئله شفافیت که مهمترین نیاز بنظام بانکی کشور است با گسترش چنین فعالیتهایی امکان تکرار برخی از اشتباهات گذشته را به حداقل می رساند و هزینه های سربار بخش بانکی کشور را کاهش خواهد داد.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/Q6cQRB