امروز شنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۳

خلبانان نیروی هوایی ارتش، تا آخرین نفس از تمامیت ارضی کشورمان دفاع می‌کنند

امیر سرتیپ خلبان واحدی با بیان اینکه پایگاه هوایی شهید فکوری یکی از پایگاه‌های راهبردی کشور است اظهار کرد: پایگاه شهید فکوری مسئولیت سنگینی در حراست از بخش وسیعی از آسمان کشور و منطقه شمالغرب کشور به عهده دارد.

به گزارش فراسو به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ خلبان حمید واحدی فرمانده نیروی هوایی ارتش در آیین تکریم و معارفه فرمانده پایگاه هوایی شهید فکوری تبریز که با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید محمد آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و جمعی از مسئولان لشکری و کشوری برگزار شد، با تاکید بر اینکه ایمان، اعتقاد، تخصص و تعهد سلاح اصلی کارکنان نیروی هوایی ارتش است، گفت: خلبانان و کارکنان نیروی هوایی ارتش، تا آخرین نفس از تمامیت ارضی ایران اسلامی و دین مبین اسلام دفاع خواهند کرد.

وی با اشاره به اهمیت راهبردی پایگاه شهید فکوری افزود: استفاده از بهترین و به‌روزترین امکانات فنی در پایگاه هوایی شهید فکوری نشان از اهمیت بالای آن است و این پایگاه مسئولیت سنگینی در تامین امنیت منطقه شمالغرب کشور دارد.
امیر سرتیپ واحدی با بیان اینکه همه جنگنده‌ها و تیز پروازان نیروی الهی هوایی ایران آماده پرواز و اجرای فرامین فرمانده معظم کل قوا(مدظله العالی) هستند، تصریح کرد: دشمنان فکر تعرض به کشور ما را از سر بیرون کنند، چرا که سربازان نظام مقدس جمهوری اسلامی تا پای جان ایستاده‌اند و با اعتقاد جهاد می‍کنند.
وی ضمن قدردانی از تلاش‍های امیر سرتیپ دوم رسولی فرمانده پیشین پایگاه شهید فکوری گفت: امیر رسولی در زمان تصدی فرماندهی این پایگاه توانست به نحو احسن ماموریت‍های محوله را به همت همکاران خود به سرانجام برساند. امیر سرتیپ دوم خلبان یوسفی نیز به عنوان فرمانده جدید این پایگاه مسئولیت سنگینی در تامین امنیت بخش وسیعی از آسمان کشور دارد.
در ادامه حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم نیز با قدردانی از تلاش‍های امیر سرتیپ دوم رسولی و آرزوی موفقیت برای سرتیپ دوم خلبان رضا یوسفی گفت: مهربانی با زیردستان توام با اقتدار، از اصول فرماندهی است، فرمانده موفق و توانمند کسی است که در عین داشتن اقتدار فرماندهی، رئوف و مهربان باشد و به مشکلات کارکنان و درد و دل‍های آنان رسیدگی کند.
در پایان این مراسم با اهداء لوح سپاس از تلاش‍های سرتیپ دوم خلبان سعید رسولی قدردانی و طی حکمی سرتیپ دوم خلبان رضا یوسفی به فرماندهی پایگاه هوایی شهید فکوری منصوب شد.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/VAlcGA