امروز سه شنبه، ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳

اقشار آسیب‌پذیر زیر چتر بانک صادرات ایران

تعداد وام ودیعه مسکن پرداخت شده توسط بانک صادرات ایران تا پایان آذرماه سال جاری از ٢٧ هزار فقره گذشت.

به گزارش فراسو به نقل از روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، این بانک به منظور حمایت از مستاجران در دوران شیوع کرونا و از آغاز طرح ویژه پرداخت وام ودیعه مسکن از ابتدای شهریورماه ١٣٩٩ تاکنون ٢٧ هزار و ۴۴۴ فقره وام ودیعه مسکن معادل شش هزار و ۵٨٨ میلیارد ریال به واجدین شرایط پرداخت کرده است.
بانک صادرات ایران طی ٩ ماه اول سال جاری، ١٢ هزار و ٣۵١ فقره وام ودیعه مسکن به ارزش بالغ بر ٣ هزار و ٧۴۴ میلیارد ریال پرداخت کرد. همچنین تعداد وام‌های ودیعه مسکن پرداخت شده توسط این بانک در سال ٩٩ بیش از ١۵ هزار و ٩٣ نفر به  ارزش دو هزار و ٨۴۴ میلیارد ریال بوده که جمعا از آغاز طرح ویژه پرداخت این وام تاکنون ٢٧ هزار و ۴۴۴ فقره وام ودیعه مسکن معادل شش هزار و ۵٨٨ میلیارد ریال به واجدین شرایط پرداخت شده است.
کمک به اقشار آسیب‌پذیر در دوران شیوع بیماری کرونا و کسب‌وکارها از جمله برنامه‌های حمایتی بانک صادرات ایران در جهت انجام مسئولیت‌اجتماعی در دو سال اخیر بوده که پرداخت وام ودیعه مسکن برای مستأجران، از ابتدای شهریورماه سال ١٣٩٩، به اجرا درآمده است.
کمک به طرح‌های اشتغالزایی سازمان بهزیستی که طی سالیان گذشته توسط بانک صادرات ایران همواره در قالب توانمندسازی خانواده‌های نیازمند انجام شده است، همچنان مورد توجه است به نحوی که در ٩ ماهه اول سال جاری هزار و ٩٣٠ فقره وام به ارزش بالغ بر ٨٩۶ میلیارد ریال به واجدین شرایط در این سازمان پرداخت شده است.
بانک صادرات ایران طی همین مدت به پشتیبانی زندانیان نیازمند نیز توجه داشته و به ١٩۵ نفر از این زندانیان بیش از ١٩٠ میلیارد ریال وام پرداخت کرده که در مقایسه با ٩ ماهه ١۴٠٠ بیش از ٧١ درصد رشد داشته است.
بانک صادرات ایران طی ٩ ماه اول سال ١۴٠٠ با پرداخت بیش از ١۵٨ هزار فقره تسهیلات با نرخ‌های ترجیحی و قرض‌الحسنه به ارزش بالغ بر ١١۴ هزار میلیارد ریال درقالب مسئولیت‌های اجتماعی به واجدین شرایط در بخش‌های مختلف اقتصادی و معیشتی پرداخت کرده  که نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۵٧ درصد رشد ثبت کرده است.
لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/QBDrW2