امروز سه شنبه، ۵ تیر ۱۴۰۳

استقبال بسیار خوب کسب‌وکارهای خُرد از اینماد بدون ستاره

 مرکز توسعه تجارت الکترونیکی اعلام‌کرد: طبق گزارش اینمادهای بدون ستاره در فصل پاییز، استقبال بسیار خوبی از سوی کسب‌وکارهای خرد از اینماد بدون ستاره به عمل آمده است.

به گزارش فراسو به نقل از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی (تتا)، پس از ابلاغ اجرای الزام اینماد کسب وکارهای اینترنتی برای پرداختیارها توسط متولی شبکه پرداخت کشور در خرداد امسال، اینماد بدون ستاره به عنوان راهکار پیشنهادی بخش خصوصی برای کسب‌وکارهای خرد مطرح شد.

پس از برگزاری جلسات کارشناسی بین مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، بانک مرکزی، شرکت شاپرک و بخش خصوصی با محوریت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، نهایی و به عنوان بخشی از تدابیر مشترک به‌منظور اجرای بهینه الزام اینماد برای پرداختیارها طی اطلاعیه رسمی در شهریورماه منتشر شد

در این اطلاعیه آمده است: اینماد بدون ستاره در واقع فرآیند ساده‌ شده اعطای نماد اعتماد الکترونیکی برای کسب وکارهای خرد است که به عنوان نخستین تجربه مجوز ثبت‌محور در کشور فقط با احراز هویت و دامنه عملیاتی شده و در مدت چند دقیقه قابل دریافت است.

البته به‌منظور مدیریت ریسک ناشی از عدم انجام احرازهای دیگر در فرآیند اصلی اینماد و جلوگیری از بروز تخلفات و کلاهبرداری، کسب وکار خرد به گونه‌ای تعریف شده است که تعداد و مجموع مبلغ تراکنش‌های آن در ماه به ترتیب کمتر از ۵۰ عدد و ۵۰ میلیون تومان باشد که این موضوع به صورت سیستمی کنترل می‌شود. بدیهی است در صورت عبور کسب‌وکار خرد از از سطح تعیین شده، کسب‌وکار موظف است در مدت ۱۰ روز نسبت به طی مراحل کامل اعطای اینماد و دریافت اینماد ستاره‌دار اقدام کند.

به گزارش مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، آخرین آمار اعطای اینمادهای بدون ستاره در فصل پاییز گویای این واقعیت است که علی‌رغم تازه بودن موضوع و برخی مشکلات شروع طرح، به عنوان یک راهکار موفق استقبال بسیار خوبی از آن انجام شده، به گونه‌ای که تاکنون بیش از یک‌هزار و ۷۰۰ اینماد بدون ستاره اعطا شده است.

نکته جالب توجه، با وجود برخی مباحث راجع به پایین بودن محدودیت تعیین شده برای کسب وکارهای خرد، بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که تنها فقط پنج درصد از کسب وکارهای خرد در فصل پاییز از سطح تعیین شده عبور کرده‌اند و ۹۵ درصد بدون هیچ مشکلی به همین صورت می‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند.

استقبال بسیار خوب کسب‌وکارهای خُرد از اینماد بدون ستاره

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/3E4d71