امروز سه شنبه، ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳

۳۰۰ گیگ ظرفیت از دست رفته اینترنت بین‌الملل، وصل شد

 شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام کرد: قطعی ۳۰۰ گیگ از ظرفیت بین‌الملل شرکت ارتباطات زیرساخت، مجددا متصل شد.

به گزارش فراسو، شب گذشته شرکت ارتباطات زیرساخت از قطع ۳۰۰ گیگ از ظرفیت اینترنت بین‌الملل خبر داد. این مجموعه که قول مساعد برای اتصال این ظرفیت از دست رفته داده بود، اکنون اعلام کرد این ظرفیت متصل شده است.

بنابر اعلام مرکز عملیات شبکه شرکت ارتباطات زیرساخت با تلاش مهندسان فنی این شرکت، این ظرفیت پس از رفع اختلال به وجود آمده در ساعت ۲ بامداد امروز -دوشنبه- بازیابی و مجددا در مدار مصرف قرار گرفته است.

به گزارش ایرنا، ١۶ آذر نیز به دلیل قطع سگمنت دوم فیبر نوری، ۴۳۰ گیگابیت از ظرفیت پهنای باند بین‌الملل شرکت ارتباطات زیرساخت از دسترس خارج شده اما ظرفیت‌های جایگزین در حال تامین است.

«سهراب آغ‌بیات» معاون فنی شرکت ارتباطات زیرساخت آن زمان اعلام کرد: از هفته گذشته به علت قطع سگمنت دوم فیبر دریایی متعلق به شرکت GBI در محدوده دریایی بین قطر و امارات، ۴۳۰ گیگابیت از ظرفیت پهنای باند بین‌الملل این شرکت از دسترس خارج شده است.

وی افزود: با توجه به قطع این مسیر دریایی و زمان‌بر بودن بازیابی مجدد آن، اقدامات فوری برای تامین ظرفیت جایگزین از سایر مسیرها در دستور کار قرار گرفته و به زودی ظرفیت‌های جدید برای تامین این بخش از ترافیک آماده بهره‌برداری می‌شود.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/jhj04b