امروز پنج شنبه، ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

کشتی فرنگی ایران در بین بهترین‌های سال ۲۰۲۱ جهان

اتحادیه جهانی کشتی در گزارشی به بهترین تیم‌های جهان در سال ۲۰۲۱ اشاره کرد.

به گزارش فراسو، اتحادیه جهانی کشتی در گزارشی به عملکرد ۵ تیم برای بهترین اجرا در سال ۲۰۲۱ اشاره کرد که تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان نیز در این لیست در جایگاه پنجم قرار دارد.

در این گزارش آمده است: سال ۲۰۲۱ سالی پر از اجرا‌های قابل توجه بود. پس از پایان مسابقات مختلف، پخش سرود‌ها و اهتزاز پرچم‌ها، ۵ اجرای به یادماندنی به‌عنوان تاثیرگذارترین نمایش‌های جمعی امسال در این فصل به عنوان بهترین انتخاب شدند.

۵. کشتی فرنگی ایران

تیم ملی کشتی فرنگی ایران با وجود ۶ امتیاز کمتر نسبت به روسیه نایب‌قهرمان جهان شد و در مسابقات جهانی اسلو توانست با رهبری محمدرضا گرایی دارنده مدال طلای جهان و المپیک، ۶ مدال رنگارنگ کسب کند که ۴ مدال طلا بود.

۴. کشتی زنان قرقیزستان

تیم ملی کشتی زنان قرقیزستان در حال پیشرفت و صعود به صدر جدول است. امسال این تیم با ۳ مدال از جمله ۲ طلای جهانی عملکرد قابل توجهی داشت.

۳. تیم کشتی زنان اوکراین

آلینا اکوبیا تیم زنان اوکراین را به عنوان اولین قهرمان تیمی جهان در مسابقات زیر ۲۳ سال در بلگراد صربستان هدایت کرد. آن‌ها ۵ فینالیست و ۳ قهرمان داشتند.

۲. تیم کشتی آزاد روسیه

فدراسیون کشتی روسیه به رهبری عبدالرشید سعداله‌یف، قهرمان ۵ دوره جهان و دارنده ۲ مدال طلای المپیک، عملکرد خوبی داشت. ۳ کشتی‌گیر مدعی این کشور صاحب مدال طلای المپیک شدند.

۱. کشتی زنان ژاپن

بهترین عملکرد تیمی سال ۲۰۲۱ به تیم کشتی زنان ژاپن در بازی‌های المپیک توکیو رسید. خواهران ریساکو و یوکاکو کاوای ۲ کشتی‌گیر از کشور میزبان، قهرمانان المپیک بودند.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/b4XG8x