امروز پنج شنبه، ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

کاهش ۱۳ هزار و ۸۷۰ واحدی شاخص بورس در آخرین یکشنبه پاییز

در جریان معاملات امروز (یکشنبه، بیست و هشتم آذرماه)، شاخص کل بورس تهران با کاهش ۱۳ هزار و ۸۷۰ واحدی به رقم یک میلیون و ۲۹۱ هزار واحد رسید و شاخص هم‌وزن با ۳ هزار و ۴۸۴ واحد افزایش، به رقم ۳۴۳ هزار و ۴۹۳ واحد را به ثبت رساند.

به گزارش فراسو، برپایه معاملات دومین روز معاملاتی هفته، بیش از ۴ میلیارد و ۵۴۷ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۳۰ هزار و ۴۱۵ میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار تهران دادوستد شد.

شاخص بازار اول کاهش ۱۲ هزار و ۵۸۲ واحدی و شاخص بازار دوم، کاهش ۲۰ هزار و ۳۲۱ واحدی را تجربه کردند.

همچنین گروه خودرو با ۴۵ هزار و ۴۰۰ معامله به ارزش ۲ هزار و ۸۹۰ میلیارد ریال، گروه اداره بازارهای مالی با ۳۵ هزار و ۱۵۷ معامله به ارزش ۲ هزار و ۷۳۱ میلیارد ریال، گروه شیمیایی با ۳۲ هزار و ۸۸۸ معامله به ارزش ۲ هزار و ۹۳ میلیارد ریال، گروه فلزات اساسی با ۲۶ هزار و ۸۶۹ معامله به ارزش یک هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال و گروه فرآورده‌های نفتی با ۱۶ هزار و ۶۵۲ معامله به ارزش ۹۷۰ میلیارد ریال در صدر برترین گروه‌ها قرار گرفتند.

شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۲۱۵ واحد، شرکت پتروشیمی پردیس با ۱۴۰ واحد، شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور با ۸۰ واحد، شرکت فولاد آلیاژی ایران با ۶۹ واحد و شرکت موتوژن با ۵۷ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد شاخص کل داشتند.

در مقابل، شرکت فولاد مبارکه اصفهان با یک هزار و ۸۳۱ واحد، شرکت ملی صنایع مس ایران با یک هزار و ۴۹۹ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی با ۹۵۸ واحد، شرکت پالایش نفت اصفهان با ۸۰۱ واحد و شرکت سرمایه گذاری غدیر با ۶۱۱ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/kAWRZq