امروز شنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۳

وزیر ورزش خبر داد؛ تبدیل شدن اماکن ورزشی به پایگاه‌های پیشگیری از اعتیاد

وزیر ورزش گفت: می‌توانیم از ظرفیت فدراسیون‌ها، باشگاه‌ها و اماکن ورزشی استفاده کنیم و این مکان‌ها به پایگاه‌های پیشگیری از اعتیاد تبدیل شود.

به گزارش فراسو، حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان در حاشیه نشست تخصصی معاونان و مشاوران، مدیران کل ستاد و دبیران شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در جمع خبرنگاران گفت: ما همانطور که مسئول ورزش کشور هستیم باید بتوانیم با برنامه ریزی مناسب در جهت پیشگیری از اعتیاد و معضلات اجتماعی که وجود دارد مؤثر باشیم و گام مهمی در این زمینه برداریم.

وی با اشاره به همکاری وزارت ورزش و جوانان در امر پیشگیری از اعتیاد تصریح کرد: می‌توانیم از ظرفیت فدراسیون‌ها، باشگاه‌ها و اماکن ورزشی استفاده کنیم و این مکان‌ها به پایگاه‌های پیشگیری از اعتیاد تبدیل شود.

وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد: در رویدادهای ورزشی به ویژه فوتبال نیز که پر اقبال و پر توجه است فرهنگ سازی در زمینه پیشگیری مورد توجه قرار گیرد.

سجادی خاطرنشان کرد: برنامه ریزی برای ایجاد ۱۰۰ خانه جوان در سال ۱۴۰۱ داریم. یکی از مهمترین رویکردهای ما در خانه‌های جوان این است که این خانه‌ها پایگاه و مامن همکاری، مشارکت و حضور و بروز سمن‌ها باشد. سمن‌ها نیاز دارند که در یک مکانی خود را نشان دهند و همکاری بیشتری داشته باشند و انرژی مولدشان در یک جایی هدایت شود. خانه‌های جوان نیز این رسالت را دنبال می‌کند.

وی ادامه داد: بودجه راه اندازی این خانه‌های جوان مشخص شده و منتظر هستیم در مجلس مراحل پایانی خود را طی کند.

وزیر ورزش و جوانان درباره نقش قهرمانان در امر پیشگیری تصریح کرد: یکی از کارهای ما این است که ورزش را به تمام معنا و کامل معرفی کنیم ورزش ناقص همین می‌شود که بخشی از انتظارات از ورزشکار نداریم اما اتفاق می‌افتد این به آن دلیل است که آموزه‌های ما در آموزش ناقص بوده است. در ورزش باید شکل کاملی از ورزش را برای ورزشکار و جامعه ورزش کامل ببینیم. ما یک جامعه ارزشی هستیم و باید در ورزش این موضوع مشخص شود البته این موضوعات بوده اما باید بیشتر شود.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/4eDopP