امروز سه شنبه، ۵ تیر ۱۴۰۳

هشدار پلیس به صرافان؛ حضور دلالان در صرافی‌ها ممنوع

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران گفت: به تمام صرافان تذکر دادیم که حضور دلالان در صرافی‌ها ممنوع است.

به گزارش فراسو، سرهنگ علی ولیپور گودرزی با اشاره به اقدامات پلیس در بحث ارز و جلوگیری از فعالیت دلالان ارزی در پایتخت، بیان کرد: در این بحث ۴۲ دلال ارزی دستگیر کردیم که فقط گردش مالی یکی از این افراد ۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان است.

وی افزود: یکی از متهمان دستگیری شده در این پرونده که سابقه دار هم است، اقدام به فعالیت در بحث قاچاق طلا به کشورهای همسایه می‌کرده است.

ولیپور گودرزی با بیان اینکه به صورت میدانی از ۲۰ صرافی بازدید شد و صرافی‌هایی که مجوز فعالیت نداشتند، پلمب شدند، افزود: به تمام صرافان تذکر دادیم که حضور دلالان در صرافی‌ها ممنوع است و در صورت مشاهده با چنین صحنه‌ای قطعا با متخلفان برخورد شدید انتظامی و قضایی خواهد شد.

شناسایی ۲۰ سایت قیمت‌گذار غیرمجاز ارز

به گفته رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران، ۲۰ سایت قیمت گذار غیرمجاز ارز شناسایی شد.

وی با اشاره به معاملات فردایی گفت: در اینگونه از معاملات در عمل هیچ طلایی جا به جا نمی‌شود و ما به تفاوت‌هایی که در این معاملات بیان می‌شود، نوعی قمار است و دولت و مجلس شورای اسلامی نیز به دنبال تصویب قانون برای برخورد با این موضوع هستند.

ولیپور گودرزی با اشاره به پرونده‌های ارز ۴۲۰۰ تومانی اظهار کرد: در این باره بیش از ۲۰۰ نفر دستگیر و ۸۰ شرکت صوری کشف شدند که شرکت‌های وقعی نبودند و دارای مستندات جعلی بودند و اقدام به دریافت ارز دولتی کرده و در عوض هیچ کالایی را وارد کشور نکرده بودند.

وی افزود: یک قاضی ویژه برای این پرونده تعیین شده که همگی با قرار بازداشت موقت در اختیار مرجع قضایی هستند و تمام اموال این افراد توقیف شده و به بیت المال مسترد خواهد شد.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/a2tBbG