امروز سه شنبه، ۸ اسفند ۱۴۰۲

نقش مهم پژوهش در کارآمدی تصمیمات و ارتقای دستاوردهای کشور

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نقش پژوهش را در کارآمدی تصمیمات و ارتقای دستاوردها موثر دانست.

به گزارش فراسو، حجت اله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم تقدیر از پژوهشگران و دست اندرکاران نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری اظهار داشت: پژوهش جایگاهی ویژه در برنامه های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی کشور دارد و بسیاری از اسناد توسعه ای کشور بر اهمیت رویکردهای پژوهشی تاکید دارند.
وی افزود: مقام معظم رهبری همواره بر اهمیت پژوهش در بخش های مختلف کشور تاکید ورزیده اند و نتایج پژوهشی موجب ارائه طریق برای دستیابی به دستاوردهای بالاتر و صرفه جویی در هزینه ها گشته است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: طی دو دهه اخیر در اسناد راهبردی کشور این هدفگذاری بنیان نهاده شده است که با توسعه دانش، تخصص و ارتباط موثر میان مراکز علمی و صنعتی، بخش های علم و پژوهش به سطح مرجعیت علمی نائل آیند و مقالات و گزارش های پژوهشی دانشمندان و صاحب نظران کشور برای سایر کشورهای دنیا حالت راهنما و مرجع داشته باشد.
عبدالملکی گفت: در برنامه ریزی های کلان با محدودیت منابع و تعدد نیازها مواجه هستیم و برای تخصیص بهینه منابع و دستیابی به سطوح بالاتر تولیدی، رویکرد پژوهشی و مبتنی بر واقعیات و رعایت اصول بهره وری الزامی است.
وی با ترسیم فضای اداری موجود گفت: همکاران نیاز است در فضای اداری از وضعیت روزمرگی خارج شوند و همواره به دنبال فرآیندها و راهکارهای بهتر برای پیشبرد امور در بخش خود و ارائه خدمات مناسب تر به متقاضیان و مراجعین باشند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در این وزارتخانه مسائل و مباحث متعددی در حوزه اشتغال، نیروی کار و سلامت، رفاه و سایر بخش ها وجود دارد که رفع مشکلات، ساماندهی روابط کار و ارتقای سطح سلامت جامعه نیازمند بررسی دقیق و بکارگیری بهترین راهکارها است.
عبدالملکی با تقدیر از عوامل برگزاری مراسم هفته پژوهش گفت: سازمان های تابعه وزارتخانه در برگزاری نمایشگاه اهتمام ویژه ای داشته اند و ارائه دستاوردهای پژوهشی و گزارش ها و اسناد تحقیقاتی می تواند در هم افزایی میان سازمان ها و افزایش سطح اثربخشی دستگاه‌ها موثر واقع شود.

برپایی غرفه بانک توسعه تعاون در نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
بانک توسعه تعاون با برپایی غرفه در نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی پذیرای مسئولین و علاقه مندان بود. علی حسین رعیتی فرد معاون روابط کار ، محمد چکشیان معاون فرهنگی اجتماعی و رضا شریعت رئیس ستاد هفته پژوهش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به بازدید از آثار پژوهشی و کتب منتشره بانک توسعه تعاون پرداختند. در این بازدیدها شهرام بخشا رییس اداره کل روابط عمومی و حسین سرین رییس اداره کل پژوهش با ارائه توضیحاتی دستاورهای بانک در حوزه پژوهش و فناوری را تبیین نمودند.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/G8zk8J