امروز سه شنبه، ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳

فروش بیش از ۵۱هزار میلیارد ریال اوراق مالی اسلامی

براساس اعلام بانک مرکزی، در بیست و سومین حراج اوراق مالی اسلامی دولتی که باحضور سه بانک و موسسه‌ اعتباری غیر دولتی و سایر افراد حقیقی و حقوقی برگزار شد، ۵۱.۵ هزار میلیارد ریال اوراق مالی اسلامی به فروش رفت.

به گزارش فراسو، بانک مرکزی ضمن اعلام نتیجه‌ بیست و سومین مرحله از حراج اوراق مالی اسلامی دولتی در سال ۱۴۰۰ (۲۳آذر ماه)، از برگزاری حراج بیست و چهارم اوراق یاد شده در تاریخ ۳۰ آذر ماه سال جاری خبر داد.

در حراج امروز که با حضور سه بانک و موسسه‌اعتباری غیربانکی و سایر افراد حقیقی و حقوقی برگزار شد، ۵۱.۵ هزار میلیارد ریال اوراق مالی اسلامی خریداری کردند.

این اوراق تا سقف هزار میلیارد ریال به فروش رسیده است.

نرخ بازده این اوراق تا سررسید آن که آبان ماه ۱۴۰۳ ، ۲۱.۹ درصدخواهد بود.

این اوراق از نوع مرابحه عام، کوپن دار و با تواتر پرداخت سود ۶ ماه و حداقل حجم سفارش ۵۰۰ هزار ورقه است.

وزارت امور اقتصادی و دارایی الزامی به پذیرش تمامی پیشنهادات دریافتی یا فروش تمامی اوراق عرضه‌شده در حراج را ندارد.

بانک مرکزی سفارشات دریافت‌شده را به منظور تصمیم‌گیری به آن وزارتخانه ارسال و وزارتخانه مزبور نسبت به تعیین سفارش‌های برنده اقدام می کند. در نهایت، عرضه اوراق به همه برندگان انجام می شود.

فروش بیش از ۵۱هزار میلیارد ریال اوراق مالی اسلامی

بانک مرکزی براساس جزء (۴) بند «ک» تبصره (۵) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ مجاز به خرید و فروش اوراق مالی اسلامی دولت در بازار ثانویه اوراق است. کارگزاری این بانک ضمن تامین‌ زیرساخت معاملات و برگزاری حراج، تعهدی نسبت به حجم و قیمت اوراق مالی اسلامی دولتی فروش‌رفته نداشته و اوراق مزبور را در بازار اولیه به منظور تامین مالی دولت خریداری نخواهد کرد.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/t0ntlk