امروز یکشنبه، ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

طوفان «اسپایدرمن» در گیشه جهان

فیلم سینمایی «مرد عنکبوتی-راهی به خانه نیست» در اولین روز‌های اکران خود در سینما‌های هالیوود موفق به فروشی معادل ۲۵۳ میلیون دلار شده است.

به گزارش فراسو، فیلم سینمایی «مرد عنکبوتی-راهی به خانه نیست» در اولین روز‌های اکران خود در سینما‌های هالیوود موفق به فروشی معادل ۲۵۳ میلیون دلار شده است.

این فیلم سینمایی شروعی طوفانی داشته و توانسته در هفته اول اکران جهانی خود مبلغی بیش از ۶۰۰ میلیون دلار فروش داشته باشد، رقمی که باعث شده این فیلم به همین زودی در رتبه ششم جدول فروش جهانی در سال ۲۰۲۱ دست یابد و در رده سوم بزرگترین افتتاحیه‌های تاریخ سینما بایستد.

فروش فوق العاده فیلم سینمایی «مرد عنکبوتی-راهی به خانه نیست» در حالی رخ داده که سویه تازه بیماری کرونا در جهان کشف شده است، اتفاقی که شاید می‌توانست ضربه مهلکی به این فیلم بزند، اما انگار مخاطبان بیش از حد به این فیلم علاقه‌مند شده اند.

کارگردانی مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست بر عهدهٔ جان واتس از فیلم‌نامه‌ای نوشتهٔ کریس مک‌کنا و اریک سامرز است. در این فیلم تام هالند در نقش پیتر پارکر / مرد عنکبوتی، در کنار زندیا، بندیکت کامبربچ، جیکوب باتالون، جان فاورو، مریسا تومی، جی. بی اسموو، بندیکت وانگ، آلفرد مولینا، جیمی فاکس، ویلم دفو، توماس هیدن چرچ، و ریس ایفانز ایفای نقش می‌کند.

در این فیلم پارکر از استیون استرنج (کامبربچ) می‌خواهد تا هویت مرد عنکبوتی خود را پس از افشای عمومی در دور از خانه دوباره مخفی کند که در نهایت منجر به بازشدن ناگهانی مولتی‌ورس می‌شود.

ساخت سومین فیلم مرد عنکبوتی از دنیای سینمایی مارول در سال ۲۰۱۷ حین توسعهٔ بازگشت به خانه در نظر گرفته شده بود. تا اوت ۲۰۱۹، مذاکرات میان سونی و مارول استودیوز که با هم فیلم‌های مرد عنکبوتی را تولید می‌کنند برای اصلاح قرارداد با خروج مارول استودیوز از این پروژه به پایان رسید. با این وجود، واکنش منفی طرفداران، یک ماه پس از آن منجر به بستن یک قرارداد جدید میان دو کمپانی شد. در آن زمان برنامه‌ریزی شده بود که جان واتس، کریس مک‌کن، اریک سامرز و تام هالند برگردند.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/Gm2b6X