امروز یکشنبه، ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

شکستن رکورد ورشکستگی شرکت‌های انگلیسی در ماه نوامبر

داده‌های دولت بریتانیا نشان می‌دهد که ورشکستگی شرکت‌ها در انگلیس و ولز ماه گذشته میلادی به بالاترین سطح خود از ژانویه ۲۰۱۹ رسیده و برای اولین بار از سطح قبل از شیوع کرونا فراتر رفته است.

به گزارش فراسو به نقل از رویترز، داده‌های دولت بریتانیا که روز جمعه منتشر شد، نشان می‌دهد که ورشکستگی شرکت‌ها در انگلیس و ولز ماه گذشته میلادی به بالاترین سطح خود از ژانویه ۲۰۱۹ رسیده و برای اولین بار از سطح قبل از شیوع کرونا فراتر رفته است.

اداره سرویس ورشکستگی که یک سازمان دولتی است، ۱۶۷۴ مورد ورشکستگی تجاری را در ماه نوامبر به ثبت رساند که این رقم در اکتبر ۱۴۱۰ بود.

این رقم عمدتا شامل انحلال داوطلبانه کسب و کارها می شود اما شرکت هایی که در برنامه انحلال اداری و اجباری قرار می گیرند نیز شامل این موارد هستند.

بر اساس این گزارش، حجم تعطیلی کسب و کارها در سال گذشته زمانی که بسیاری از کسب و کارها توسط برنامه های حمایتی دولت برای مقابله با کووید-۱۹ تحت حمایت قرار گرفتند، به شدت کاهش یافت. ظرفیت دادگاه‌ها کاهش یافت و طلبکاران تا همین اواخر با محدودیت هایی برای انجام اقدامات قانونی مواجه بودند که روند انحلال شرکت ها را کند کرد.

کریستینا فیتزجرالد، معاون ورشکستگی و بازسازی انجمن بازرگانی R3 گفت: روزگار برای کسب و کارها در انگلیس و ولز سخت است چرا که همه‌گیری همچنان بر اقتصاد و شرکت‌هایی که آن را هدایت می‌کنند، ضربه وارد می کند.

وی افزود: طی چند هفته گذشته، کسب‌وکارها تحت تاثیر ضربات سه‌گانه افزایش هزینه‌ها، مشکلات زنجیره تامین و افزایش موارد کووید قرار گرفته‌اند.

وقایع مشابهی نیز در اسکاتلند در جریان است، جایی که ورشکستگی شرکت‌ها در نوامبر به بالاترین سطح خود از زمان شروع رکوردهای ماهانه در ژانویه ۲۰۱۹ رسیده است.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/0RPVqv