امروز سه شنبه، ۵ تیر ۱۴۰۳

رشد حجم و ارزش معاملات هفتگی بورس کالا

در هفته منتهی به ۲۶ آذر ماه ۲ میلیون و ۷۶ هزار تن انواع کالا به ارزش ۱۴۸ هزار میلیارد ریال در بازار فیزیکی بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت که نسبت به هفته ما قبل به ترتیب رشد ۴ و ۳ درصدی را در حجم و ارزش معاملات تجربه کرد.

به گزارش فراسو به نقل از کالاخبر؛ طی هفته اخیر در تالار محصولات صنعتی و معدنی یک میلیون و ۵۴۶ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ۸۱ هزار و ۹۱۲ میلیارد ریال معامله شد.

در این تالار یک میلیون و ۱۵۳ هزار تن سیمان، ۲۴۷ هزار و ۵۰۲ تن فولاد، ۸۶ هزار تن آهن اسفنجی، ۴۰ هزار تن سنگ آهن، ۱۰ هزار و ۱۲۵ تن آلومینیوم، ۷ هزار و ۴۲۰ تن مس، ۲ هزار تن شمش چدن، یک هزار و ۱۴۵ تن روی، ۱۴۰ تن کنسانتره مولیبدن، ۱۸ تن کنسانتره فلزات گرانبها و یک کیلوگرم شمش طلا مورد دادوستد قرار گرفت.

شایان ذکر است در هفته معاملاتی مذکور در دو بخش داخلی و صادراتی تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی ۵۲۳ هزار تن انواع کالا به ارزش ۶۵ هزار میلیارد ریال به فروش رسید.

در این تالار ۲۰۲ هزار تن وکیوم باتوم، ۱۴۷ هزار تن قیر، ۸۰ هزار و ۴۰۷ تن مواد پلیمری، ۵۹ هزار و ۵۰۰ تن لوب کات، ۲۹ هزار و ۴۸۲ تن مواد شیمیایی، ۳ هزار و ۶۴۱ تن روغن پایه، یک هزار تن سلاپس واکس، ۵۲۰ گوگرد، ۱۵۰ تن آرگون و ۴۸ تن عایق رطوبتی معامله شد.

همچنین ۵ هزار و ۳۹۵ تن کالا هم در بازار فرعی بورس کالای ایران به فروش رسید.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/hQr26U