امروز دوشنبه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۳

توسعه ارتباطات ثابت مبتنی بر فیبر نوری یک پروژه ملی است

 رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: توسعه ارتباطات ثابت مبتنی بر فیبرنوری و دسترسی مردم به خدمات با کیفیت در حوزه اینترنت پرسرعت و تلفن همراه نیازمند برنامه‌ریزی و عزم جدی تمامی مدیران رگولاتوری در سراسر کشور است.

به گزارش فراسو به نقل از روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی «صادق عباسی» در نشست با مدیران مناطق ۹ گانه رگولاتوری در کشور، افزود: توسعه ارتباطات ثابت مبتنی بر فیبر نوری یک پروژه ملی است و اجرای آن در طی سه سال آینده مستلزم تدوین برنامه دقیق و تلاش و مشارکت همه جانبه مدیران و دست اندرکاران این حوزه است.
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تاکید کرد: در تدوین برنامه جامع  توسعه ارتباطات ثابت مبتنی بر فیبر نوری، برش استانی انجام کارها در سراسر کشور نیز مد نظر قرار می گیرد تا مدیران مناطق ۹ گانه رگولاتوری بر اساس آن، اجرای این پروژه ملی را در تعامل با نهادهای مرتبط در استان‌ها، در بازه زمانی مشخص شده به نتیجه برسانند.
وی با تأکید بر استفاده از تمامی ظرفیت‌های موجود در ادارات کل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در کشور اظهار کرد: برای پیشبرد درست و دقیق این پروژه ملی، در صورت نیاز، اختیارات لازم به مدیران رگولاتوری در سراسر کشور تفویض می شود.
در این نشست مدیران کل مناطق نه گانه رگولاتوری  وضعیت استان‌های تحت فعالیت خود را تشریح کردند و در تعامل با رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی  راهکارهای رفع چالش ها و مشکلات موجود در این مناطق بررسی شد.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/rPVx2g