امروز چهارشنبه، ۲ خرداد ۱۴۰۳

تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی بانک مسکن برای نیازمندان

بانک مسکن تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی به مددجویان بیمار تحت پوشش نهادهای حمایتی پرداخت می‌کند.

به گزارش فراسو به نقل از هیبنا، بانک مسکن در ادامه اقدامات و برنامه‌های خود در راستای حمایت از اقشار ضعیف و آسیب‌پذیر جامعه، اقدام به پرداخت تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی به نیازمندان و افراد بیمار تحت پوشش نهادهای حمایتی می‌کند.

این اقدام در راستای جزء (۲-۲) بند (و) تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور به منظور پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به بیماران فقیر و معسر نهادهای حمایتی صورت می‌گیرد.

بر این اساس در راستای اجرای تکالیف محوله درخصوص جزء (۲-۲) بنــد (و) تبصــره (۱۶) قــانون بـودجه سال ۱۴۰۰ کل کشــور مبنی بر اعطای تسهیلات قرض الحسنه به بیماران فقیر و معسر تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) ، سازمان بهزیستی کشور و جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با موافقت هیات مدیره محترم بانک، مقرر شده است به منظور حمایت از معرفی شدگان از سوی نهادهای موصوف نسبت به پرداخت تسهیلات در قالب عقد قرض الحسنه با تاکید بر رعایت تمامی ضوابط و مقررات ذیربط اقدام شود.

در این اقدام حمایتی، سقف فردی تسهیلات به ازای هر نفر حداکثر پانصد میلیون (۰۰۰ر۰۰۰ر۵۰۰) ریال معادل ۵۰ میلیون تومان تعیین شده است. پرداخت این تسهیلات از محل منابع قرض الحسنه خواهد بود.

همچنین بازپرداخت اقساط تسهیلات حداکثر ۶۰ ماهه ( ۵ سال) با نرخ کارمزد ۴ درصد تعیین شده است که پایین‌ترین نرخ کارمزد در شبکه بانکی است.

با موافقت مدیرعامل و همچنین هیات مدیره بانک مسکن، در فرآیند پرداخت این تسهیلات، نیازی به اخذ مستندات مرتبط با محل مصرف منابع از متقاضی نیست و صرفا” ارائه معرفی نامه از سوی نهادهای حمایتی که فرد متقاضی تحت پوشش آن‌ها قرار دارد کافی است.

متقاضیان دریافت این تسهیلات در صورت ارائه معرفی‌نامه از سوی نهادهای حمایتی و واجد شرایط شناخته شدن، برای دریافت این تسهیلات باید نسبت به افتتاح یک فقره حساب قرض‌الحسنه پس‌انداز اقدام کنند. در واقع افتتاح حساب قرض‌الحسنه پس‌انداز برای این متقاضیان الزامی است.

این اقدام در ادامه برنامه‌های حمایتی و خداپسندانه بانک مسکن در راستای کمک به تامین مالی و رفع نیاز مالی اقشار ضعیف و آسیب‌پذیر صورت خواهد گرفت.

به گزارش هیبنا، بانک مسکن در تدوین دستورالعمل مربوط به نحوه وشرایط پرداخت این تسهیلات به متقاضیان با نیت تسهیل شرایط به منظور کمک‌رسانی به اقشار نیازمند، نسبت به ساده‌سازی مسیر دسترسی متقاضیان واجد شرایط به این تسهیلات اقدام کرده است. از جمله آنکه متقاضیان نیازی به ارائه مدارک و مستندات درمانی نداشته وصرفا با ارائه معرفی نامه از نهادهای حمایتی که تحت پوشش آن‌ها قرار دارند در نوبت دریافت این تسهیلات قرار خواهند گرفت.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/YPQten