امروز سه شنبه، ۵ تیر ۱۴۰۳

تزریق ۵۰ هزار میلیارد تومان به صندوق تثبیت بازار سرمایه

رئیس سازمان بورس گفت: قرار است مبلغ ۵۰ هزار میلیارد تومان به صندوق تثبیت بازار سرمایه اضافه شود تا بتواند از سهم‌های بازار حمایت کند و یک جریان ورودی خوبی به بازار تزریق شود.

به گزارش فراسو، مجید عشقی در ارتباط تصویری با استودیوی خبر ۲۱ جمعه شب شبکه یک سیما درباره تصویب کلیات پیشنهادی ۱۰ بندی وزارت اقتصاد و سازمان بورس در ستاد اقتصادی دولت افزود: به سمتی پیش رفتیم که جلوی افزایش شدید هزینه‌های بخش‌های تولیدی صنعتی را بگیریم و از طرفی به صندوق تثبیت بازار سرمایه کمک کنیم.

وی ادامه داد: یک بند که مورد توجه فعالان بازار و با حمایت رئیس جمهور مورد توجه قرار گرفت، موضوع افزایش قدرت صندوق تثبیت بازار سرمایه است تا بتواند در مواقع بحرانی بازار به فعالیت خودش برای ثبات بازار کمک کند.

عشقی خاطرنشان کرد: مقرر شده این صندوق علاوه بر ردیف بودجه مشخصی که در بودجه ۱۴۰۱ در نظر گرفته شده است حدود ۱۰ برابر این عدد هم از طریق انتقال سهام و نقدینگی به این صندوق کمک شود تا این صندوق بتواند به وظیفه خودش عمل کند.

وی تصریح کرد: قرار است مبلغ ۵۰ هزار میلیارد تومان به صندوق تثبیت بازار سرمایه اضافه شود تا بتواند از سهم‌های بازار حمایت کند و یک جریان ورودی خوبی به بازار تزریق شود.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/PGHgta