امروز سه شنبه، ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳

ترامپ: یهودیان آمریکایی دیگر اهمیتی به اسرائیل نمی‌دهند

رئیس جمهور پیشین آمریکا در مصاحبه‌ای گفته است که یهودیان آمریکایی دیگر اسرائیل را دوست ندارند یا اهمیتی برای آن قائل نیستند.

به گزارش فراسو به نقل از دیلی میل، دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا در مصاحبه‌ای با باراک راوید خبرنگار اسرائیلی گفت: یهودیان آمریکایی دیگر اسرائیل را دوست ندارند و اهمیتی به آن نمی دهند.

ترامپ به عنوان نامزد جمهوریخواهی که در انتخابات ۲۰۱۶ و ۲۰۲۰ حمایت مسیحیان انجیلی را داشت، افزود: من به شما می گویم که مسیحیان انجیلی بیشتر از یهودیان آمریکایی، به اسرائیل علاقه دارند.

نتایج انتخابات آمریکا حاکی است یهودیان این کشور در انتخابات ریاست جمهوری به نامزدهای دموکرات رای داده‌اند، یعنی در انتخابات ۲۰۱۶ به هیلاری کلینتون و در سال ۲۰۲۰ نیز به جو بایدن.

ترامپ در حالی این مصاحبه را انجام داده است که به نظر می رسد یکی از گزینه های اصلی و جدی حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ میلادی است. وی همچنان به ادعاهای خود درباره تقلب در انتخابات ۲۰۲۰ ادامه داده است.

کنگره یهودیان آمریکا اظهارات ترامپ را به خاطر “افزایش افراطی احساسات ضدیهودی” محکوم کرده است.

ترامپ افزود: هنگامی که در شهر نیویورک بزرگ شدم، شغل اصلی “فرد ترامپ”، پدر بزرگم، توسعه املاک و مستغلات و سرمایه گذاری بود و به همین خاطر با بسیاری از یهودیان ارتباط نزدیکی داشت. ببسیاری از یهودیان آمریکا علاقه و عشق زیادی به اسرائیل داشتند اما این مساله سال هاست برای مردم آمریکا از بین رفته است. باید صادقانه بگویم که این اتفاق خطرناکی است. قبلا، این اسرائیل بود که بر کنگره تسلط و قدرت داشت اما اکنون این روند عوض شده؛ و من فکر می کنم باراک اوباما، رئیس جمهور پیشین آمریکا و بایدن عاملان اصلی چنین اتفاقی هستند اما با این حال در انتخابات رای های زیادی از یهودیان آمریکا دریافت کردند که همانطور که قبلا هم گفتم این امر بیانگر این است که یهودیان آمریکا یا اسرائیل را دوست ندارند یا اهمیتی به آن نمی دهند.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/oKxQYz