امروز پنج شنبه، ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

تخت‌روانچی: برنامه موشکی ایران ادامه می‌یابد

نماینده ایران در سازمان ملل گفت: ما به فعالیت‌های خود در رابطه با موشک‌های بالستیک و وسایل پرتاب فضایی که برای تضمین منافع امنیتی و اجتماعی-اقتصادی ما ضروری است، ادامه خواهیم داد.

به گزارش فراسو بنا به اعلام نورنیوز، مجید تخت‌روانچی گفت: ما به فعالیت‌های خود در رابطه با موشک‌های بالستیک و وسایل پرتاب فضایی که برای تضمین منافع امنیتی و اجتماعی- اقتصادی ما ضروری است، ادامه خواهیم داد.

نماینده ایران در سازمان ملل بیان کرد: مذاکرات وین را نه از طریق تهدید بلکه با اراده سیاسی می‌توان با موفقیت به اتمام رساند.

 وی با بیان اینکه بدون برآورده شدن کامل شرایط، برجام برای مردم ایران بی‌فایده است گفت: این که امروز شورای امنیت موضع ثابت خود را که «برجام باید بطور کامل احیاء و اجرا شود» دوباره تکرار کرد مایه دلگرمی است.

 تخت‌روانچی گفت: ما از ارائه پیش‌شرط یا شرط جدید صحبت نمی‌کنیم‎؛ ما از همان شرایط مندرج در برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ سخن می‌گوییم.

سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان ملل تاکید کرد: ما حدود چهار سال است که به طور کامل از حقوق و مزایای خود تحت برجام محروم شده‌ایم.

وی گفت: برخی دولت‌ها فریبکارانه سعی می‌کنند اصرار ما بر احیای کامل و قابل راستی‌آزمایی حقوقمان را به عنوان یک اقدام غیرسازنده و انعطاف‌ناپذیر معرفی کنند.

تخت‌روانچی بیان کرد: اقدامات ما ماهیتی جبرانی دارد و در تطابق کامل با تعهدات ما تحت پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای و موافقتنامه پادمان است.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/idFe4O