امروز سه شنبه، ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳

تامین نیاز خودروی بازار گینه کوناکری با محصولات ایران‌خودرو

وزیر مشاور در امور فنی رییس جمهور سنگال با مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

به گزارش فراسو، عبدو امبوپ، در این دیدار، برای امضای قرارداد خرید ۱۰۰ دستگاه تاکسی برای توسعه فعالیت‌های توریستی منطقه امبور اعلام آمادگی کرد.
وی ضمن اشاره به نیاز کشور گینه کوناکری، همسایه سنگال به پنج هزار دستگاه تاکسی برای نوسازی ناوگان حمل و نقل و همچنین تمایل به راه اندازی خط مونتاژ خودرو، گفت: با مذاکراتی که انجام گرفته به زودی به همراه مدیر عامل سنیران‌اتو برای ملاقات با رییس‌جمهوری گینه و نهایی‌سازی سفارش تاکسی‌ها به کوناکری عزیمت خواهیم کرد.
امبوپ، ضمن موفق ارزیابی کردن فعالیت سایت سنیران‌اتو، از آمادگی‌ ارایه تسهیلات لازم برای تسریع در حرکت رو به جلوی این سایت تولیدی خبر داد.
وی تصریح کرد: به آینده سنیران‌اتو بسیار خوش‌بینم و حضور هیاتی در این سطح در کشور سنگال بیانگر عزم ایران خودرو برای توسعه فعالیت‌های این سایت تولیدی است که این امر مورد توجه مقامات و شخص رییس‌جمهور سنگال است.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو نیز در این دیدار، ضمن قدردانی از حمایت‌های بی دریغ دولت سنگال از احیای تولید در سنیران اتو، گفت: برای توسعه همکاری‌ها و نیز افزایش ظرفیت تولید خودرو در سنگال اعلام آمادگی می‌کنیم.
فرشاد مقیمی بر برنامه توسعه سایت سنیران‌اتو و افزایش تولید و ایجاد اشتغال در سنگال تاکید کرد و گفت: برای انتقال دانش و فناوری تولید خودرو به کشورهای هم‌جوار سنگال نیز آمادگی داریم.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/k7onkE