امروز سه شنبه، ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳

با کمک مردم و همه نهاد‌ها در یک هفته به اندازه کل جمعیت امارات واکسن تزریق کردیم

وزیر بهداشت گفت: به لطف خدا، کمک مردم و همه نهاد‌های مربوطه ما رکورد تزریق روزانه یک میلیون و ۶۵۰ هزار و رکورد تزریق ۸ میلیون و ۶۰۰ هزار دز در هفته را ثبت کرده ایم و این درحالی است که فکر میکنم تمام جمعیت امارات ۹ تا ۱۰ میلیون نفر باشد به این معنا که ما در یک هفته به اندازه کل جمعیت امارات تزریق انجام دادیم.

به گزارش فراسو، بنا بر اعلام پایگاه خبری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بهرام عین اللهی در دیدار با سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رییس ستاد کل نیرو‌های مسلح با بیان اینکه تجربه چند ماهه کرونا و واکسیناسیون برای نظام خوب بود به این دلیل که همه ارگان‌ها به ویژه نظامی پای کار آمدند و به ما کمک کردند، گفت: چرا که اگر ما می‌خواستیم با امکانات خود این حجم از واکسیناسیون را انجام دهیم بیش از یک سال زمان لازم داشتیم.

وی با اشاره به اینکه در واردات واکسن رییس جمهور، معاون اول ایشان، وزارت امور خارجه، بانک مرکزی وارد عمل شده و به لطف خدا بیش از انتظار واکسن وارد کشور شد، گفت: مرحله بعدی پس از واردات این حجم از واکسن، موضوع تزریق بود که مشکلات مربوط به خود را داشت؛ به لطف خدا، کمک مردم و همه نهاد‌های مربوطه ما رکورد تزریق روزانه حدود یک میلیون و ۶۵۰ هزار و رکورد تزریق حدود ۸ میلیون و ۶۰۰ هزار دز در هفته را ثبت کرده ایم و این درحالی است که فکر میکنم تمام جمعیت کشوری مثل امارات ۹ تا ۱۰ میلیون نفر باشد به این معنا که ما در یک هفته به اندازه کل جمعیت امارات تزریق انجام دادیم که این امر با همت همه افراد در پادگان ها، ورزشگاه‌ها و دانشگاه‌ها محقق شد. برای تزریق واکسن جوانان هم پای کار آمدند که این موضوع را در بازدید‌های شبانه از مراکز واکسیناسیون مشاهده کردم.

وزیر بهداشت تصریح کرد: همانطور که حضرت آقا فرمودند کرونا نشان داد که ایرانی‌ها یک هویت خوبی دارند؛ این تجربه خوبی است و باید در هر کاری از هویت نیرو‌های خود استفاده کنیم. با همه اقداماتی که انجام شد و با کمک همه هیچ بیماری روی زمین نماند که این بسیار خوب بود.

عین اللهی ادامه داد: همانطور که در برخی کشور‌های اروپایی پیشرفته مشاهده شد بیماران بسیاری روی زمین ماندند و حمایتی از آن‌ها وجود نداشت. زمانی که نیرو‌های نظامی و ارتش مردمی باشند این اتفاقات همیاری و همدلی و حمایتی هم مشاهده می‌شود.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/5xCZ8Q