امروز دوشنبه، ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

قبل از سفر نوروزی از وضعیت جوی و جاده‌ها اطمینان پیدا کنید

ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر با انتشار اطلاعیه‌ای از گردشگران و مسافران نوروزی خواست قبل از سفر از وضعیت جوی و جاده‌ها اطمینان حاصل کرده و تجهیزات متناسب با شرایط جوی را همراه داشته باشند.

به گزارش فراسو، ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر در سومین اطلاعیه خود تاکید کرد: با توجه به آغاز موج اول سفرهای نوروزی ۱۴۰۳، در شرایط ویژه آب وهوایی کشور از مسافران تقاضا می‌شود پیش از سفر از مناسب بودن شرایط آب وهوا و جاده‌ها در مسیر و مقصد اطمینان حاصل کنند و تجهیزات لازم متناسب با شرایط جوی را به همراه داشته باشند.

ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر پیسار اطلاعیه شماره به گردشگران و مسافران نوروزی هشدار داده بود: با توجه به هشدار سطح قرمز روز سه‌شنبه- ٢٩ اسفند – سازمان هواشناسی کشور و پیش‌بینی بارش شدید باران از مسافرانی که قصد سفر به استان‌های خوزستان، ایلام، لرستان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد را دارند تقاضا می‌شود از توقف و تردد در بستر و حاشیه رودخانه‌ها خودداری کرده و از رزرو محل اقامت خود پیش از سفر اطمینان حاصل کنند.

همچنین این ستاد در اطلاعیه شماره یک خود از مسافران نوروزی درخواست کرد برنامه و محل اقامت خود را پیش از سفر قطعی کنند و موارد زیر را مورد توجه قرار دهند:

در زمان خرید از سامانه الکترونیکی به درج لوگوی اینماد در صفحه اصلی دقت کنند.
اطلاعات واحدهای اقامتی کشور را می توانید از وب سایت visitiran.ir اخذ کنند.
در طول سفر با رعایت کدهای اخلاقی سفر به شرایط روزه داری شهروندان دقت کنند.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/lPW6jF