امروز دوشنبه، ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

رعیتی فرد خبر داد: «لایحه اصلاح موادی از قانون کار» به هیات دولت می رود

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: پیش ­نویس لایحه اصلاح موادی از قانون کار تهیه شده و جهت طرح در هیات وزیران به حضور معاون اول رئیس جمهور ارسال شد.

به گزارش فراسو به نقل از مرکز روابط عمومی و امور بین الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «علی حسین رعیتی فرد» با اعلام این خبر اظهار کرد: با عنایت به منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در دیدار مورخ  ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ با کارگران و با توجه به تاکیدات رییس جمهور، کارگروه امنیت شغلی کارگران و ساماندهی قراردادهای کار مدت موقت متشکل از نمایندگان تشکل­‌های عالی کارگری و کارفرمایی، دیوان عدالت اداری، مرکز پژوهش­‌های مجلس شورای اسلامی، مرکز بررسی­‌های استراتژیک ریاست جمهوری و اساتید دانشگاه تشکیل شد.

وی توضیح داد: پس از تصویب کلیات لایحه مذکور در «کمیسیون مدیریت امور عمومی و سرمایه انسانی هیات دولت»، جهت تدوین جزئیات لایحه، به موجب نامه شماره ۶۱۲۱۹۴۴۵۲۸ مورخ  ۱۴۰۲/۰۳/۱۷  دبیر هیات دولت به وزارت متبوع عودت شد.
رعیتی فرد ادامه داد: متعاقب آن مجدداً با تشکیل نشست‌های متعدد با صاحب‌نظران اقتصادی و تشکل­‌های عالی کارگری و کارفرمایی، جزئیات لایحه نیز تدوین و به موجب نامه شماره ۲۱۷۶۷۸ مورخ ۱۴۰۲/۱۰/۱۷ به حضور دبیر هیات دولت ارسال شد.
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: هم اکنون بررسی جزئیات لایحه اصلاح موادی از قانون کار در دستور کار «کمیسیون مدیریت امور عمومی و سرمایه انسانی» هیات دولت قرار دارد.
وی خاطرنشان کرد: بر اساس لایحه پیشنهادی اصلاحات و الحاقات مهمی بر مواد ۷، ۹، ۱۰، ۲۴ و ۲۷ قانون کار مبتنی بر نحوه انعقاد و خاتمه قراردادهای کار وارد شده است.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/WBvElP