امروز دوشنبه، ۱۳ آذر ۱۴۰۲

وزیر میراث فرهنگی و گردشگری: ورود شناورهای تفریحی به کشور آزاد شد

 وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه در جلسه هیات دولت با دستور رئیس جمهور ورود شناورهای تفریحی به کشور آزاد شد، گفت: آیت الله رئیسی به وزارت صمت دستور داد که مانعی برای ورود شناورهای تفریحی به کشور ایجاد نشود.

به گزارش فراسو، عزت‌الله ضرغامی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت اظهار داشت: شب یلدا و چهارشنبه سوری سر جای خود هستند و این دو آئین تغییرپذیر نیست.

وی با بیان اینکه شب یلدا امسال ثبت جهانی شد، تاکید کرد: دو آئین شب یلدا و چهارشنبه سوری از ابتدا بوده و تا آخر هم خواهد بود.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افزود: شب یلدا با عنوان «روز ترویج فرهنگ میهمانی و پیوند با خویشان» و سه‌شنبه آخر سال که زمان برگزاری آیین باستانی چهارشنبه‌سوری است به عنوان « روز تکریم همسایگان »‌ که بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار است در تقویم رسمی کشور ثبت شدند، اقدام بدی نیست و صرفا توضیح بیشتر درباره این دو مناسبت است.

ضرغامی خاطرنشان کرد: در جلسه دولت با دستور رئیس جمهور ورود شناورهای تفریحی به کشور آزاد شد.

وی عنوان کرد: رئیس جمهور به وزارت صمت دستور داد که مانعی برای ورود شناورهای تفریحی به کشور ایجاد نشود.

وی تصریح کرد: هم اکنون سرمایه گذارانی هستند که می خواهند در حوزه گردشگری دریایی فعالیت کنند و در حوزه شناورهای تفریحی قرارداد بسته اند.

ضرغامی درباره افتتاح مجتمع گردشگری هشت بهشت بیان کرد: این افتتاح روز گذشته در قم انجام شد. سیاست وزارت میراث فرهنگی این است که پروژه های بزرگ را به صورت فاز بندی و مرحله بندی افتتاح کند.

وزیر میراث فرهنگی و گردشگری خاطر نشان کرد: در راهبردهای جدید وزارت گردشگری این مساله تصویب شد. مجتمع گردشگری هشت بهشت که بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان در آنجا سرمایه گذاری شده روز گذشته بخشی از آن افتتاح شد و این سیاست ادامه خواهد داشت.

وی بیان کرد: با مدیر موزه رشت برخورد صورت گرفت و وی توبیخ شد. حتما بی سلیقگی به خرج داده است.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/oaLY1c