امروز یکشنبه، ۹ مهر ۱۴۰۲

مرتضوی: هیچ گونه ضمانتی تا سقف دریافت ۱۰ میلیارد تومان در صندوق توسعه تعاون نیاز نیست

سید صولت مرتضوی، وزیر تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی امروز در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه یکی از بسترهای فراهم کردن عدالت اجتماعی، توسعه تعاونی‌ها است، اظهار داشت: در این دولت اقدامات بسیار موثری در راستای صیانت و توسعه تعاونی ها انجام شده و تعداد قابل توجهی تعاونی نیز اضافه شده است.

به گزارش فراسو، وی ادامه داد: از سوی دیگر بانک توسعه تعاون نسبت به افزایش سرمایه به منظور کمک به تعاونی‌های کوچک و متوسط اقدام کرده و از سوی دیگر صندوق توسعه تعاون، سقف ضمانت‌ها را افزایش داده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: بر اساس این تصمیم تا حدود ۱۰ میلیارد تومان نیاز به گذاشتن هیچ‌گونه تعهد و وثیقه‌ای نیست و صندوق خود ضمانت و بازپرداخت می‌کند.

مرتضوی یادآورشد: همکاران ما فرآیندهای اداری را نیز در معاونت تعاون سامانه‌محور کرده‌اند به این معنا که سامانه هایی تعریف شده تا فرآیندها و رفت و آمدها کوتاه تر و دخالت اشخاص هم در صدور مجوزها کمتر شود.

وی درباره برآورد خود از اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی نیز توضیح داد: البته بهتر از گذشته شده است و گزارشاتی که اکنون به ما ارائه داده‌اند تقریبا بالغ بر ۱۲ درصد استقبال کرده‌اند و روش‌های دیگری نیز پیش‌بینی می‌کنیم که استقبال بیشتر شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به این سوال که آیا کالاهای دیگری اضافه نمی‌شود؟ ، گفت: خیر همین ۱۱ قلم کالا است.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/dTVcpI