امروز دوشنبه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۳

مدیرعامل بانک مسکن: قرارداد تسهیلاتی بیش از ۲۷۸ هزار واحد نهضت ملی منعقد شد

مدیرعامل بانک مسکن با اعلام اینکه قرارداد تسهیلاتی ۲۷۸ هزار و ۷۷۳ واحد به مبلغ ۹۶ هزار و ۱۱۲ میلیاردتومان در آن بانک منعقد شده است از پرداخت بیش از ۸۴ هزار میلیاردتومان به حساب سازندگان خبر داد.

به گزارش فراسو به نقل از هیبنا ، دکتر سیدعباس حسینی مدیرعامل بانک مسکن ضمن تشریح طرح نهضت ملی مسکن، گفت: از ابتدای اجرای طرح نهضت ملی مسکن تاکنون یک میلیون و ۶۷ هزار و ۱۰۸ نفر در بانک مسکن به عنوان متقاضی مسکن افتتاح حساب کردند.

مدیرعامل بانک مسکن ادامه داد: تعداد واحدهایی که قراردادهای تسهیلاتی آنها منعقد شده معادل ۲۷۸ هزار و ۷۷۳ واحد به میزان ۹۶ هزار و ۱۱۲ میلیارد تومان است.

حسینی با اعلام اینکه واریزی به حساب سازندگان از محل آورده و تسهیلات در مجموع ۸۴ هزار و ۹۷۹ میلیارد تومان است، توضیح داد: تاکنون ۴۸ هزار و ۱۷۶ میلیاردتومان از محل تسهیلات و ۳۶ هزار و ۸۰۳ میلیاردتومان از محل آورده به حساب سازندگان نهضت ملی مسکن پرداخت شده است.

گفتنی است، بانک مسکن یکی از بانک‌های تخصصی در حوزه مسکن است که پرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن را از ابتدای اجرای این طرح برعهده گرفت و پرداخت تسهیلات با معرفی وزارت راه و شهرسازی برای متقاضیان واجد شرایط انجام شده است.

بر اساس قانون جهش تولید مسکن بانک ها مکلف شدند تا سالانه ۳۶۰ هزار میلیاردتومان از تسهیلات بانکی خود را به بخش مسکن تخصیص بدهند که بر اساس آمار ارایه شده توسط بانک مسکن، آن بانک توانست به بخش عمده تعهدات خود در حوزه پرداخت تسهیلات عمل کند.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/AUe94V