امروز سه شنبه، ۱۴ آذر ۱۴۰۲

افزایش ۱۸۱ درصدی تسهیلات اعطایی به بخش تعاون کشور

مدیرکل دفتر توسعه سرمایه‌گذاری اقتصاد تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: میزان تسهیلات ارائه شده به بخش تعاون کشور طی یک سال گذشته با افزایش ۱۸۱ درصدی نسبت به سال قبل از آن به ۳۰۰ هزار میلیارد ریال رسید.

به گزارش فراسو، جعفر امیرآبادی زاده در نشست بررسی مسایل و مشکلات شرکتهای تعاونی شهرستان گناباد افزود: تشکیل تعاونی های توسعه و عمران شهرستانی لازمه توسعه و رونق اقتصادی و اشتغال پایدار در بخش تعاون مناطق مختلف است.

وی ادامه داد: تعاونی های توسعه و عمران شهرستانی علاوه بر ارزش افزوده و رونق اقتصادی تعاونی ها آورده های اقتصادی خوبی برای شهرستانها به دنبال دارد و مسوولان ذیربط این مساله را در دستور کار خود قرار دهند.

مدیر کل دفتر توسعه سرمایه گذاری اقتصاد تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اصلاح قانون تاسیس تعاونی‌های توسعه و عمران شهرستانی از جمله رویکردهای وزارت تعاون و دولت سیزدهم برای رونق بخش تعاون است.

امیرآبادی زاده افزود:ارتقاء بخش تعاون و رسیدن آن به جایگاه اصلی خود در اقتصاد و اشتغالزایی کشور رویکرد مهم دولت سیزدهم است و در برنامه هفتم توسعه باید سهم بخش تعاون در اقتصاد کشور به ۲۵ درصد افزایش یابد.

وی واگذاری بنگاههای اقتصادی به تعاونیهای توانمند و دارای شرایط را رویکرد دیگر دولت سیزدهم برای کمک به رونق اقتصادی این بخش برشمرد.

مدیر کل دفتر توسعه سرمایه گذاری اقتصاد تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در این دولت برای نخستین بار برش استانی و یا سهم هر استان بر اساس ظرفیتها و آسیبها و مسایل و مشکلات در اختصاص اعتبارات مورد توجه قرار گرفت و به هر استان اعلام شد.

امیرآبادی زاده افزود:استانها بر اساس نوع مسایل و رویکرد فعالیتها از درجه یک تا سه تقسیم بندی شده اند و به ترتیب استانها در هر یک از این بخشها می توانند از ۷۰ تا ۱۵۰ میلیارد ریال در پرداخت تسهیلات بر اساس تصمیم گیری استانی و بدون کسب تکلیف از وزارت تعاون، برای پرداخت تسهیلات به واجدان شرایط پرداخت کنند.

وی ضمن تاکید بر تشکیل تعاونی ها مبتنی بر زیست بوم و ظرفیتهای اقتصادی و اجتماعی و بومی سازی هر منطقه ادامه داد: این مساله به رونق اقتصادی تعاونی ها کمک می کند.

منوچهر محمدی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خراسان رضوی هم از اختصاص ۱۵ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی برای شهرستانهای گناباد و بجستان در سال جاری خبر داد و افزود: این تسهیلات با بهره های پایین و به صورت سرمایه در گردش به فعالان اقتصادی و تعاونی ها پرداخت می شود.

مدیر کل دفتر توسعه سرمایه‌گذاری اقتصاد تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و مدیر بانک توسعه تعاون استان خراسان رضوی روز چهارشنبه با سفر به شهرستانهای گناباد و بجستان واقع در جنوب استان خراسان رضوی در جلسات جداگانه مسائل و مشکلات تعاونی های این شهرستانها را مورد بررسی قرار دادند.

شهرستانهای گناباد و بجستان به ترتیب در ۲۸۷ و ۲۷۸ کیلومتری جنوب و جنوب غربی مشهد قرار دارند.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/T0786y