امروز شنبه، ۱ مهر ۱۴۰۲

افزایش اعتبار گذرنامه از پنج به ۱۰ سال

علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت در حاشیه جلسه هیات دولت به خبرنگاران گفت: بخش زیادی از کالاهایی که در انبارها ذخیره می شود، مصرف دامی دارد و تمامی این کالاهای وارداتی از سوی سازمان استاندارد و سازمان دامپزشکی ارزیابی و آزمایش می شود و همچنین در انبارها مستمرا مورد آزمایش قرار می‌گیرد.

به گزارش فراسو، وی با اشاره به اینکه طبیعی است که در حجم گسترده برخی آفت ها وجود داشته باشد اما این آفت ها ارزیابی و سم زدایی می شود، اظهار داشت: اما در خصوص موضوعات مختلف اجازه دهیم نهادهای تخصصی و کارشناسی نظر بدهند، ذهن مردم را مشوش نکنیم.

سخنگوی دولت در بخش دیگری از سخنان خود درباره افزایش شمار سینماهای ایران گفت: تعداد سینماهای موجود در کشور که در ابتدای دولت ۵۰۰ سینما بود ۲ سال گذشته به ۷۰۰ سینما رسید که این نشان دهنده افزایش بیش از ۳۰ درصدی تعداد سینماها است

بهادری جهرمی اظهار داشت که بنا بر پیشنهاد وزارت کشور و تصویب هیات وزیران برای کاهش هزینه های سفر خارج از کشور مدت اعتبار گذرنامه از مدت ۵ سال به مدت ۱۰ سال افزایش می یابد.

وی خاطرنشان کرد: دولت برای استان سیستان و بلوچستان استاندار ویژه انتخاب کرده است و برای اولین بار هیات وزیران اختیارات ویژه به استاندار این استان برای پیگیری سریع تر نیازهای منطقه اعطا کرد تا پیشبرد امور مردم با سرعت بیشتر پیش رود.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/QE4cnN