امروز دوشنبه، ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

مدیرعامل شرکت شاپرک: شاپرک مجری الزامات بانک مرکزی است

مدیرعامل شاپرک با اشاره به اعتماد مردم به شبکه پرداخت گفت: این سرویس ماندگار است تا مردم خرید خود را با امنیت قابل قبول انجام دهند.

به گزارش فراسو، کاظم دهقان؛ مدیرعامل شرکت شاپرک صبح امروز (سه شنبه)در نشست تخصصی پارادایم‌های پیش‌روی صنعت با اشاره به جایگاه حقوقی شاپرک در حوزه پرداخت و افزود: بانک مرکزی رگولاتور است و مجوزهای لازم را صادر می‌کند و شاپرک در این فرآیند مجری الزامات بانک مرکزی است و با توجه به شرایط اقتصادی، مشاوره‌های لازم و مورد نیاز را به رگولاتور ارائه می‌کند.

وی ادامه داد: در شبکه پرداخت، خیلی از بانک‌ها منتفع می‌شوند و اگر اصلاح کارمزدها صورت بگیرد، سود بانک‌ها بیشتر می‌شود. این در حالی است که باید توجه داشت که برخی از psp‌های بانک‌ها، جهت گیری متفاوت با بانک‌ها دارند.

دهقان درباره psp‌های جدید نیز گفت: کمیسیون‌های تخصصی در این باره تصمیماتی را گرفته‌اند.

مدیرعامل شاپرک در خصوص حواشی مربوط به پرداخت یارها، تصریح کرد: باید توجه داشت که پرداخت یارها، دارای هویتِ یک اپراتور مجازی هستند.

وی افزود: در حوزه سوییچ‌ها تخلفاتی را شاهد بوده‌ایم و در این بخش به صورت جدی وارد شده ایم تا تخلفات را بررسی کنیم و این روند حتما به نفع شرکت‌هاست.

دهقان گفت: اعتماد مردم به شبکه پرداخت مهم‌ترین نکته است و همیشه این سرویس ماندگار و موجود است تا مردم خرید خود را با امنیت قابل قبول انجام دهند. شبکه پرداخت فراگیر شده و همه مردم جامعه از آن استفاده می‌کنند.

وی در خصوص اصلاح نرخ کارمزد نیز اظهار کرد: نظام کارمزد پیچیدگی‌هایی دارد و حتما به حمایت تک تک بازیگران این حوزه نیاز دارد.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/c0BNiT