امروز دوشنبه، ۱۳ آذر ۱۴۰۲

عبدالملکی: بیشترین مناطق آزاد ایران در مرزهای عراق واقع است

دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی گفت: بیشترین مناطق آزاد ایران در مرزهای عراق واقع شده که نشانگر توجه ویژه جمهوری اسلامی ایران برای گسترش مبادلات و تجارت با کشور عراق است.

به گزارش فراسو به نقل از دبیرخانه شورای‌عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، «حجت‌الله عبدالملکی» در دیدار با سفیر عراق در تهران با بیان اینکه این مناطق آزاد شامل اروند، مهران، بانه و مریوان و قصرشیرین می‌شود که بخش اروند مراودات زیادی با کشور عراق دارد، خاطرنشان کرد: با اجرایی شدن روند فعالیت سه منطقه آزاد دیگر به‌زودی شاهد افزایش بیش از پیش سرمایه‌گذاری، اشتغال و مراودات تجاری و صنعتی و گردشگری میان اتباع و سرمایه‌گذاران دو کشور خواهیم بود.

مشاور رییس جمهور همچنین بر ضرورت توجه ویژه دو دولت در حمایت از بخش خصوصی تاکید کرد و افزود: کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور باید بیش از گذشته از ظرفیت مناطق آزاد در توسعه مناسبات تجاری بخش‌های خصوصی دو کشور بهره‌برداری کرده و برای آن برنامه‌ریزی کند.

دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی افزود: ظرفیت مناطق آزاد بخصوص در حوزه ایجاد مناطق صنعتی مشترک در مرزهای دو کشور نیز می‌تواند به توسعه مناطق مرزی و همچنین افزایش کیفیت زندگی مردم بومی این مناطق کمک کند و ما از آن استقبال می‌کنیم.

سفیر عراق در این دیدار بر ضرورت توجه بیشتر به بخش خصوصی دو کشور، استفاده از ظرفیت مناطق آزاد در مذاکرات و توافقات کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و عراق و همچنین بالابردن سطح مناسبات تجاری دو کشور تاکید کرد.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/bcRO5f