امروز یکشنبه، ۱۶ بهمن ۱۴۰۱

وزارت ارتباطات مصوبه حداقل هزینه نگهداری تلفن ثابت را ابلاغ کرد

شرکت مخابرات ایران خبر داد: وزارت ارتباطات، مصوبه ستاد تنظیم بازار در خصوص حداقل هزینه نگهداری تلفن ثابت را به شرکت مخابرات ایران ابلاغ کرد.

به گزارش فراسو به نقل از شرکت مخابرات ایران، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مصوبه ستاد تنظیم بازار در خصوص حداقل هزینه نگهداری تلفن ثابت در راستای اجرای مصوبه این ستاد مورخ ۶ شهریور سال جاری مبنی بر نحوه تنظیم هزینه ماهانه تلفن ثابت و همچنین، اجرایی شدن مصوبه شماره ۴۶۶ شورای رقابت مورخ ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ را در قالب مصوبه شماره ۳۳۸ کمیسیون تنظیم مقررات با موضوع فوق به شرکت مخابرات ایران ابلاغ کرد.

بنابر این گزارش، با توجه به ضرورت اجرای مصوبه ستاد تنظیم بازار از ابتدای شهریور ۱۴۰۱ در خصوص اجرای دستورالعمل نحوه تنظیم تعرفه ماهانه، این مصوبه ابلاغ شد و بر این اساس، هزینه ماهانه خدمات مکالمه صوتی به تصویب کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات رسید. بر اساس مصوبه شماره یک، جلسه شماره ۳۳۸ که ۲۷ شهریور سال جاری، کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات و الحاقیه موضوع ماده ۶ این مصوبه (با عنوان الحاقیه شماره ۴ پروانه شرکت مخابرات ایران) ابلاغ شد تا با رعایت قوانین و مقررات و مفاد موافتنامه پروانه اجرایی شود. این الحاقیه در چارچوب مصوبه مورخه ۲۶ مردادماه ۱۴۰۱ ستاد تنظیم بازار در قالب اعطاکننده پروانه (سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی) به دارنده پروانه (شرکت مخابرات ایران) ابلاغ شده و قابلیت اجرایی دارد.

این مصوبه حداقل هزینه نگهداری از تلفن ثابت را برای شهر تهران، چهار هزار و ۴۴۴ دقیقه مکالمه، سایر مراکز استان ۳ هزار و ۳۳۳ دقیقه مکالمه، سایر شهرها ۲ هزار ۲۲۲ دقیقه و روستاها را معادل صفر تومان درنظر گرفته است.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/M5Qtar